Na Kypru, kde tráví herní soustředění, odehráli první zápas. S prvoligovou polskou Wroclawí ale prohráli 1:2, když se znovu potýkali s koncovkou.

„Bohužel nás to stále poznamenává a pak jsou i ty výsledky nepříznivé. Trápíme se v koncovce. Dneska jsme zase spálili tři velké šance. Pozitivem aspoň je, že se trefil Tomáš Wágner, protože je to právě on, kdo by měl naše góly zařizovat. Ať už přímo brankou, nebo přihrávkou,“ poznamenal trenér Karviné Josef Mucha.

Na polském soupeři šlo vidět, že je v přípravě dál. „Polská liga startuje o týden dříve než naše. Poláci byli sehranější, více sžití. Ale to samozřejmě není omluva, do dalších zápasů se musíme zlepšit,“ uvědomuje si Mucha.

Jeho tým měl i smůlu, neboť Letič orazítkoval tyč, a tak se Karvinští dočkali korekce až pět minut před koncem již zmiňovaným Wágnerem.

„Moc se nám nedařila kombinace. Hráli jsme na hodně dotyků,“ všiml si Mucha.

Slask Wroclaw – MFK Karviná 2:1 (1:0)

Branky: 19. Bergier, 75. z pen. Piech – 85. Wágner.

Karviná: Krnáč – Čolič, Dreksa, Janečka, Eismann (58. Letič) – Šisler (75. Smrž), Panák (58. Lingr) – Moravec (58. Štěrba), Budínský (75. Weber), Kalabiška (58. Štepanovský) – Wágner.