„Já si ale z těch posledních dvou vzájemných zápasů vybavuji, že Třebíč byla hodně nepříjemným soupeřem. Ač bez hvězd, jsou to dříči, poctivci. Proti takovým týmům se hraje mnohdy hůř. Dneska nám ale pomohl brzký gól," pochvaloval si hlavní trenér Slavie Pavel Poledník.

Což byla pravda. Domácí navázali na herně podařený výkon z Uničova, na rozdíl od předešlých zápasů dali ale gól jako první. Konkrétně Urban už ve druhé minutě. Kdo přišel na stadion později, už žádnou další branku neviděl.

Ne, že by nebyly šance. Orlová jich měla hned několik, z toho tři stoprocentní, ale protože druhou branku nepřidala, žili hosté dál v naději. „Druhá branka by opravdu hodně řešila. Tím, že jsme ji nepřidali, jsme umožnili hostům, aby se osmělil a málem se nám to vymstilo," vybavoval si Poledník zahozenou Podzemského tutovku.

Výhra domácích byla ale zasloužená. „Šancí jsme měli víc a hráči podali zodpovědný, disciplinovaný výkon," řekl Poledník.

Slavia Orlová – HFK Třebíč 1:0 (1:0)

Branka: 2. Urban. Rozhodčí: Z. Kneisl. ŽK: 0:3. Diváci: 105.

Orlová: Szarowski – Hatok, Kaizar, Skoupý, Schroner – Panák (84. Pikulík), Vybíral, Vaněk, Klimas (58. Tomáš) – Urban (60. Kopel), Juřena. Trenéři: P. Poledník a J. Jadrný.

Další zápas hraje Orlová v pátek v Kroměříži.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.