„Je to pro nás pracně vybojované, důležité a šťastné vítězství," ulevilo se trenérovi domácích Čestmíru Kročilovi. Jeho tým v posledních zápasech nehrál vůbec špatně, ale měl smůlu – nezískával body. Kročilovi svěřenci se tak v těžké sérii, kterou momentálně prožívají, potřebovali chytit tříbodovým ziskem a své naděje upínali k domácímu utkání s Polomí.

„Jenže to není zrovna soupeř, na kterém by se někdo měl chytit. Polom má opravdu konsolidovaný a sehraný tým," upozornil kouč Těšína. „My jsme věděli o tom, že soupeř má vynikající přechodovou fázi a smrtící brejky, takže jsme to chtěli hrát více na jistotu. V útoku na dva forvardy, směrem do obrany ale na tři halvy ve středu, kdy se jeden z útočníků stahoval," vysvětlil taktické záměry Kročil.

Domácím taktika vyšla. Jediný gól obstaral po akci Mendroka se Zábelkou Hradečný, který správně vyřešil svou gólovou situaci.

IRP Český Těšín – SC Pustá Polom 1:0 (1:0)

Branka: 16. Hradečný. Rozhodčí: Tabášek. ŽK: 1:1. Diváci: 180.

Č. Těšín: Klepek – Fizek (63. Lojek), Stanowski, Rac, Žebrok – Bolek, Mendrok, Šlavka (70. Hanzlík), Hradečný (90. Konečný) – Przyczko, Zábelka (72. Vlachovič). Trenér: Čestmír Kročil.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu v Petřkovicích.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.