SLOVAN VARNSDORF – MFK OKD KARVINÁ 1:1 (1:1)

Soupeř ze Šluknovska bodoval už v osmém utkání po sobě, mimo jiné obral o body silné týmy Jihlavy, Zlína a Sokolova, takže Karvinské nečekal na jeho hřišti jednoduchý úkol. „Chtěli jsme samozřejmě navázat na předchozí zápasy a prioritně udržet čisté konto. To ale vzalo rychle za své,“ upozornil trenér Karviné Marek Kalivoda na brzký gól Breiteho už ve druhé minutě. „Byla tam chyba ve středu hřiště a Breite to vyřešil přesnou střelou k tyči. Paleček byl bez šance. Vyplynulo to nejspíš z podcenění celé situace,“ popsal inkriminovaný okamžik Kalivoda.

Ten se obával, aby gól nenechal na hráčích hlubší stopy, ale hosté hráli po obdržené brance velmi dobře a dokázali soupeři vnutit svůj styl hry. „Gól nás nesrazil, brzy jsme vyrovnali a drželi otěže utkání ve svých rukou,“ poznamenal karvinský trenér.

Vyrovnávací branku obstaral do sestavy se vrátivší Gonda, jemuž na gól krásně nahrál Vrána a středopolař MFK OKD svůj průnik zakončil parádně. Obešel i gólmana Kováře a zavěsil.

„Michal už naskočil do utkání od začátku a byl velmi platný. Podobně kreativních hráčů v týmu moc nemáme. Je pozitivní, že se už zase začlenil,“ pochvaloval si Kalivoda.

Druhý poločas už nebyl ze strany Karviné tak povedený. Varnsdorf měl více ze hry a byl nebezpečnější. Vytvořil si dvě šance, ale zahodil je. „Ten výsledný bod beru, protože soupeř je opravdu silný. Má za sebou nějakou sérii, hrál uvolněně. My jsme také v pohodě, takže celé utkání se neslo v takové přátelské atmosféře bez nervů. V Mostě, který hraje o udržení a potřebuje každý bod, to bude zcela určitě úplně opačně,“ míní Kalivoda.

Ten za výkon ve Varnsdorfu vyzdvihl trio Gonda – Bolf – Paleček, které odehrálo výborný zápas. „Pozitivem byla znovu vstřelená branka na hřišti soupeře, z čehož se dá vycházet. Snad na ni navážeme i v Mostě,“ přeje si Kalivoda.

Branky: 2. Breite – 20. Gonda. Rozhodčí: Proske – Dobrovolný, Gallo, žluté karty: Knötig, Gonda (oba K.), diváci: 650.

Karviná: Paleček – Hoffmann, Bolf, Mráz, Knötig – Jursa, Motyčka – Bartozel (72. Ciku), Gonda (89. Puškáč), Bartošák – Vrána (57. Presl). Trenér: Marek Kalivoda.

Další zápas hraje Karviná v sobotu v Mostě.