Tým vedený trenéry Danielem Muckem a Lukášem Plutou porazil veškerou konkurenci v nejnižší soutěži a v příští sezoně si zahraje krajskou I.B třídu.

Ačkoli Bohumínští plánovali, že vše stvrdí až tuto sobotu v Havířově, jasno mají zásluhou zaváhání konkurence už o šest dní dříve. Horní Bludovice totiž nečekaně podlehly doma Hornímu Žukovu 3:4 a jejich ztráta tak vystoupala už na nedostižných deset bodů.

„Myslím, že jsme předváděli celou dobu kvalitní výkony a na jaře soupeře doslova válcujeme. Bonbonkem pak byl domácí zápas proti Bludovicím, který jsme otočili z 0:2 na 3:2 a ukázali tak svou sílu,“ řekla jedna z klíčových osobností záblatského týmu a zimní posila Dušan Socha, který tak slaví opět po roce.

Na konci minulého ročníku si totiž podobné pocity vychutnával v dresu FK Bospor Bohumín po vítězství v krajském přeboru. Tento postup však pro něj znamená možná ještě víc. „Jsem Záblacan a tohle je pro mě splněný sen. Postoupil jsem se Slovanem. Oslavy si teď užiju naplno,“ uzavřel s úsměvem Socha.