Čtyřikrát v řadě dokázaly turnaj vyhrát fotbalistky havířovského Gascontrolu, páté prvenství za sebou už ale nepřidaly. V semifinále jim vystavil stopku právě domácí Těšín.

Ani jemu však nebylo vítězství přáno, neboť ve finále podlehl 1:2 Brušperku. „I tak máme za sebou skvělý turnaj. Holky mě mile překvapily. Vždyť jsme ještě nezačaly zimní přípravu,“ byla téměř šokována trenérka českotěšínských děvčat Sylva Bajtková.

Je známo, že Těšín se na svého okresního rivala z Havířova umí vyhecovat. Že ale mnohem úspěšnějšího soupeře porazí dvakrát během pár hodin, to nečekal snad nikdo. „Martin Porembski z Havířova mi v legraci říkal, že komplex Těšín se po turnaji prohloubil,“ smála se Bajtková. „Škoda, že už to holky nedotáhly, celou dobu působily uvolněně, na hřišti se dobře doplňovaly. Sedlo si to,“ chválila trenérka, která se nyní s děvčaty vydává na soustředění do Horní Lomné.

Havířovský tým skončil tentokrát třetí.

Tým Havířova vedl místo trenéra Radomíra Zábranského, jemuž se vdávala dcera, právě bývalý předseda klubu Martin Porembski. „Já jsem držel holkám palce na dálku,“ zasmál se Zábranský. „Musím smeknout před Sylvou a Petrem Bajtkovými a domácím týmem pořadatelů, turnaj měl skvělou úroveň,“ uznal Zábranský. „Rád bych poděkoval i Martinovi Porembskému, který se týmu žen v mé nepřítomnosti ujal a dosáhl s ním cenného umístění. Mám od něj informace, že to holky poctivě odmakaly, byla to dobrá příprava na pokračování sezony,“ dodal Zábranský.

VÝSLEDKY

Skupina A: Český Těšín – Havířov 1:0 (Moćko), Troubsko – Zlaté Moravce 4:5, Český Těšín – Troubsko 4:2 (Stančíková, Kohutková, Moćko, Skočková), Havířov – Zlaté Moravce 8:0 (Denková 2, Chrobáková 2, Najvarová 2, Volná, Uhrová), Zlaté Moravce – Český Těšín 3:3 (Kohutková, Skočková, Klusová), Troubsko – Havířov 1:3 (Chrobáková, Najvarová, Regecová).

Pořadí: 1. Č. Těšín 7, 2. Havířov 6, 3. Zlaté Moravce 4, 4. Troubsko 0.

Skupina B: Brušperk – Nové Sady 0:2, Petržalka – Zlaté Moravce B 2:1, Nové Sady – Zlaté Moravce B 8:0, Brušperk – Petržalka 3:2, Petržalka – Nové Sady 3:2, Zlaté Moravce B – Brušperk 1:7.

Pořadí: 1. Nové Sady 6, 2. Brušperk 6, 3. Petržalka 6, 4. Zlaté Moravce B 0.

Čtvrtfinále: Český Těšín – Zlaté Moravce B 1:0 (Zámečníková), Havířov – Petržalka 3:0 (Chrobáková, Najvarová, Uhrová), Nové Sady – Troubsko 6:1, Brušperk – Zlaté Moravce 4:0.

Semifinále: Český Těšín – Havířov 3:1 (Moćko 2, Klusová – Chrobáková), Nové Sady – Brušperk 1:3.

O 3. místo: Havířov – Nové Sady 4:3 (Najvarová, Regecová, Chrobáková, Volná).

Finále: Český Těšín – Brušperk 1:2 (Stančíková).

Nejlepší hráčka: Lucie Schwarzerová (Brušperk).

Nejlepší střelkyně: Martina Kopečková (Nové Sady).

Nejlepší brankářka: Petra Skočovská (Český Těšín).

Český Těšín: Skočovská – Zámečníková, Skočková, Klusová, Moćko – Kosťová, Stančíková, Molotová, Kohutková.

Havířov: Kuglerová – Fukalová, Denková, Volná, Najvarová, Janulková, Chrobáková, Uhrová, Regecová.