Poslední zápas odehrály 11. října v Jihlavě, od té doby je amatérský sport v zemi pozastaven.

„Trénujeme individuálně a čekáme, až skončí nouzový stav. Zároveň doufáme, že okolnosti dovolí sportovcům trénovat brzy alespoň v menších skupinkách,“ říká trenér Havířovanek a předseda fotbalového Gascontrolu Radomír Zábranský.

Fotbalistky zároveň věří, že jarní část ženské MS ligy začne a bude se hrát. Ne jako letos na jaře, kdy byla soutěž jako všechny v zemi (až na I. a II. fotbalovou ligu) předčasně ukončena.

„Náš kádr by měl zůstat pohromadě, pauzu využijeme k doléčení zranění, Míčková stihne i operaci. S kolegyní Petrou Antalíkovou připravujeme hráčkám tréninkové individuální plány, kde musí plnit běžecké objemy, za listopad třeba musí naběhat 75 kilometrů,“ přibližuje Zábranský.

Až na vánoční týden v prosinci čeká fotbalistky slušná běžecká porce i v posledním měsíci kalendářního roku 2020.

„Od ledna už máme v plánu umělku a soustředění, odskočíme si i na dva mezinárodní halové turnaje a v únoru dva přípravné zápasy. Doufáme, že nám do toho nebude promlouvat pandemická situace kolem koronaviru. Tyto situace jsou likvidační pro všechny sporty a je mi líto hlavně dětí, že nemohou sportovat, protože pohyb je základ života,“ upozornil Zábranský.