V posledním kole si s chutí zastřílely do sítě Českého Těšína. Jejich brankostroj se zastavil na čísle 14, přičemž Radka Vítková 
a Kateřina Waszutová zaznamenaly hattrick.

„Ten poslední zápas, to už byla jen ta pověstná třešinka na dortu. Na holkách bylo vidět, že si to chtějí užít. Těšín 
k nám přijel se spoustou mladých hráček a velikým respektem. Osobně si práce trenérky Sylvy Bajtkové v Těšíně vážím, chvílemi mi bylo soupeře až líto, jak mu to tam padalo, ale nešlo říci holkám nedávejte branky nebo nestřílejte po bráně," ospravedlňoval debakl hostů trenér Havířova Radomír Zábranský, jehož tým se v utkání brzy dočkal i kýžené stovky nastřílených gólů.

Havířovské fotbalistky (v modrém) excelovaly proti Těšínu.

Havířovanky nakonec soutěž ovládly s drtivým skóre a asi nikoho nepřekvapí, že se staly nejlépe střílejícím i nejlépe bránícím družstvem soutěže.

„Tým po celou dobu sezony předváděl na ženské poměry moderní útočný fotbal, který snesl 
i přísnější měřítka. Všechny hráčky pracovaly jako dobře namazaný stroj," pochvaloval si trenér Zábranský. Výkony fotbalistek posunuly kvalitu ženské kopané v regionu zase o něco výš a v Havířově navíc názorně ukázali, jak se dá kvalitně pracovat 
i v ryze amatérských podmínkách. „Tým je tvořen našimi odchovankyněmi a já si velice cením toho, že se nám podařilo zvednout tréninkovou morálku 
a docházku o dvě stě procent. Holky pak tu celoroční dřinu přenesly do samotných zápasů a toto je výsledek," radoval se trenér Zábranský z konečného prvního místa v divizi a postupu do vyšší soutěže.

Oslavy havířovských fotbalistek.

Havířovský tým sázel především na kolektivní výkon všech hráček, které disciplinovaně 
plnily úkoly na hřišti a každá 
z nich věděla, kde je její místo. Spoustu nacvičených akcí přetavily v krásné góly, nebály se hrát náročný styl fotbalu, v němž hraje velkou roli fyzická připravenost.

„Kdekdo si asi pomyslí, že když holky vyhrávaly vyššími rozdíly, tak neměly v soutěži soupeře. Já ale tvrdím, že tomu tak není. Dvě třetiny týmů v naší skupině mají kvalitu, ale rozhodla naše připravenost a naše kvalitní výkony, ne slabá hra protivníků," upozornil Zábranský.

Gascontrol Havířov – FK Český Těšín 14:0 (5:0)

Branky: 20., 58. a 87. Vítková, 75. z pen., 80. a 84. Waszutová, 4. a 56. Antalíková, 41. a 85. Fukalová, 24. Volfová, 36. Maláčová, 67. Míčková, 78. Holáňová. Rozhodčí: Šabacký. Bez ŽK. Diváci: 50.

Havířov: Kosňovská – Motlochová, Waszutová, Kuzníková (62. Kupčíková), Krokoszová – Fukalová, Antalíková (75. Holáňová), Maláčová (67. Dlouhá), Vítková – Volfová (57. Cibiková), Míčková (75. Želonková). Trenér: Radomír Zábranský.

Č. Těšín: Sikorová – Skupniková, 
A. Špalková, V. Špalková, Hótová (60. Tyrliková) – Kohutková, Dordová (81. Borová) – S. Žigová, Nováková, Pawlasová (65. Fajkoszová) – D. Žigová. Trenérka: Sylva Bajtková.