Domácí hráčky chtěly odčinit porážku ze vzájemného utkání na podzim a to se jim nakonec s přehledem podařilo. Zvítězily 4:0.

Hráčky ČSAD do hry vstoupily velmi rychle a už ve druhé minutě se z první akce trefila Hovůrková a domácí vedly 1:0. V dalším průběhu udávaly tempo hry a přišly i šance a následně i branky. Druhý gól přidala v 15. minutě Volfová a když si ještě do poločasu úspěšnou akci zopakovala, začal výsledek pro Těšíňanky vypadat bledě.

„Dostali jsme rychlý gól a ten ovlivnil i zbytek zápasu. My proti ČSAD hrát umíme, ale na jejich hřišti se moc hrát nedá. Snažíme se o technický fotbal, což nám místní skákavý terén neumožňuje. Ve druhém poločase si naše hráčky na povrch hřiště trochu zvykly, vytvořily jsme si i nějaké střely, ale nakonec zazářila domácí gólmanka," popsala potíže s hrou trenérka hostů Sylva Bajtková.

Do druhého poločasu vstoupily lépe hráčky Těšína, ale své šance nedokázaly proměnit. A tak udeřilo na druhé straně. Svou druhou branku v zápase vsítila Hovůrková a zvýšila na 4:0. Pozitivní zprávou pro Havířovanky je, že celý tým neobdržel branku již více než 360 minut.

„S Těšínem míváme většinou problémy a o to více se holky na sobotní utkání těšily. Nezklamaly a podaly perfektní výkon. Příští zápas hrajeme opět doma Šternberkem a počítáme opět s výhrou," usmívala se vedoucí havířovského družstva Vladislava Motlochová.

ČSAD Havířov – IRP Český Těšín 4:0 (3:0)

Branky: Hovůrková 2, Volfová 2.

Havířov: Kosňovská – Sivá, Hyklová, Kuzníková, Holáňová – Dlouhá, Maláčová, Chodurová, Fukalová – Hovůrková, Volfová.

Český Těšín: Putnocká – Pavlovičová (77. S. Žigová), Marchewka, Vítková, Skočková, Kohútková (30. D. Žigová), Brantalová, Kurková, Dordová, Hrabcová.