Opět se postaraly o historický zápis do své bohaté kroniky úspěchů, když na prestižním mezinárodním halovém turnaji žen ZINA CUP 2018 v Třinci vyhrály a počtvrté v řadě si odvezly pohár pro vítěze.

„V Třinci se tentokrát sešla opravdu vysoká konkurence, dostali jsme se do velice těžké skupiny, ale nakonec prošli turnajem bez porážky. Toho si ceníme,“ ujistil trenér Havířovanek Radomír Zábranský.

Mezinárodní úroveň dodaly turnaji celky ze Slovenska a Polska. Gascontrol ve skupině dvakrát vyhrál a dvakrát remizoval, což mu pro semifinále přisoudilo slovenskou Petržalku. Tu ale porazil 5:2 a mohl se těšit na finále a opakovaný zápas ze skupiny s polským Rybnikem, který doma hraje nejvyšší futsalovou soutěž.

„Zápas byl ozdobou turnaje, hrál se opravdu kvalitní halový fotbal, skóre se přelévalo ze strany na stranu a hrálo se v obrovském tempu. Nakonec jsme srovnali minutu a půl před koncem na 3.3 a rozhodoval penaltový rozstřel,“ přibližoval Zábranský.

Oproti nedávnému turnaji v Ostravě Havířovanky ve finále na penalty uspěly a pověstné „štěstíčko“ se tedy přiklonilo na jejich stranu. „Turnaj byl opravdu silně obsazen, viděli jsme v akci několik futsalistek reprezentačních výběrů. Pořadatelé odvedli dobrou práci, vše fungovalo na jedničku. Sylvě a Petrovi Bajtkovým patří opravdu pochvala, protože mají velkou zásluhu na propagaci tohoto sportu jak u nás, tak v Polsku a na Slovensku. Rádi se sem vracíme a vyhrát tento uznávaný turnaj počtvrté, je nebývalý úspěch. Na hráčky jsem pyšný,“ uznal Zábranský.

Výsledky Havířova

Skupina: Rybnik 3:3 (Chrobáková 2, Waszutová), Poprad 3:0 (Míčková, Waszutová, Antalíková), Brušperk 2:1 (Chrobáková, Fukalová), Olomouc 2:2 (Chrobáková, Fukalová).

Semifinále: Petržalka 5:2 (Chrobáková, Míčková, Vítková, Antalíková, Porembská)

Finále: Rybnik 3:3 (Antalíková, Porembská, Chrobáková), 3:2 na penalty

Celková pořadí: 1. FK Gacontrol Havířov, 2. Rybnik (Pol.), 3. Petržalka (Slov.), 4. Nové Sady, 5. Brušperk, 6. Spišká Nová Ves (Slov.), 7. 1.FC Olomouc, 8. Nemakej, 9. Poprad (Slov.), 10. Český Těšín.

Sestava: Sikorová – Porembská, Waszutová, Míčková, Antalíková, Vítková, Fukalová, Najvarová, Chrobáková, Denková, Krokoszová.