„Jsme zklamaní. Vítkovice se na nás dobře připravily a my jsme začátek sezony podcenili,“ uznal trenér Havířovanek Radomír Zábranský. „Přitom jsem celou zimní přípravu holky upozorňoval na to, že všechny týmy jdou výkonnostně nahoru a nebudeme to mít lehké ani proti Vítkovicím. Bohužel jsme selhali v koncovce a místo tří bodů máme jen jeden,“ nemohl být spokojen.

Mladý vítkovický celek překypoval aktivitou a otevřel skóre. Havířovanky pak převzaly otěže zápasu do svých rukou, srovnaly, ale vedle toho zahodily jasné šance. Pětkrát v průběhu první půle šly samy na bránu, ale buď netrefily tři tyče, nebo naopak trefovaly domácí brankářku či dokonce spoluhráčku. V závěru první půle za to byly potrestány dalším gólem Vítkovic.

V tomto domě došlo k dvojnásobné vraždě.
Policie vyšetřuje okolnosti pondělní dvojnásobné vraždy v Havířově

Druhý poločas odstartoval vyrovnáním Najvarové, která dala svou druhou branku zápasu, v dalším průběhu se však Havířovanky praly s ofsajdovými pastmi Vítkovic. Emoce jitřily některé verdikty pomezního rozhodčího, který posuzoval většinu akcí Havířova jako ofsajd. „Mával tam jako na prvního máje, ale je fakt, že na vině byla hlavně naše neschopnost proměnit vyložené šance,“ uznal Zábranský.

Vítěznou branku měla na kopačkách Míčková, jejíž střelu do opuštěné brány na poslední chvíli vykopla domácí Pernická. „Trochu nám to komplikuje plány na vítězství v soutěži, ale musíme se z toho poučit a začít proměňovat loženky,“ dodal Zábranský.

MFK Vítkovice – Gascontrol Havířov 2:2 (2:1)

Branky: 17. Jonsztová, 39. Herichová – 30. a 47. Najvarová. Rozhodčí: Macrineanu – Šimeček, Ritter. Bez ŽK. Diváci: 18.

Havířov: Kuglerová (20. Sikorová) – Krzikalová, Waszutová, Kuzníková, Postředníková –Denková, Volná, Šoborová, Fukalová – Míčková, Najvarová. Střídaly: Motlochová, Pochylová, Chrobáková, Siposová, Kubíčková. Trenér: Zábranský.

RC Havířov - ARC luridica Praha.
Ragbisté Havířova se na body nadřeli
Karviná si doma zahraje proti SAM Brno. Ve hře je postup do finále.
Basketbalisté Sokola rozehrávají semifinále