„Myslím, že si dnes holky vynahradily střeleckou smůlu z minulých utkání a konečně jim to tam napadalo,“ zasmál se trenér havířovských děvčat Radomír Zábranský.

Jeho svěřenkyně uštědřily vítkovickým soupeřkám neskutečný výprask. Vždyť už ve 22. minutě to bylo 5:0.

Ostravanky se sice poté po dvou chybách domácích dostaly ke korekci průběžného stavu, ale pak už přesně mířily zase jen Havířovanky.

„Jsem rád, že holky o sobě zase daly vědět a vzkázaly soupeřům, že se s nimi nadále musí počítat. Ostatně, náš předchozí zápas v Brně jasně ukázal naší obrovskou sílu a psychickou odolnost. Holky se i přes velkou marodku semkly a hlavně hráčky, které dostávají šanci, na sobě hodně pracují. Třeba dnešní hattrick Terky Volné, nebo první branka Verči Kulhánkové, to jsou jasné důkazy,“ líbí se Zábranskému pracovitost mladých hráček.

Jinak se už ale nemůže dočkat, až podzimní část skončí. „Vím, je to zvláštní, ale to, co nás na podzim potkalo, tedy kolik holek máme mimo hru kvůli zranění, to je prostě neskutečné. Už je toho na mě moc. Na listině marodů mám devět hráček a všechny by mohly hrát v základu,“ kroutí nevěřícně hlavou trenér Gascontrolu.

Ani to však Havířovu nezabránilo v tom, aby svého posledního soupeře rozebral do posledního šroubku. Teď se družstvo těší do Olomouce. Nové Sady jsou v tabulce zatím do počtu a schytávají debakly. „Hrajeme fyzicky náročný fotbal. Nutím holky neustále útočit, protože na to máme vhodné typy hráček a stojící fotbal se spoustu přihrávek nevede k ničemu. Věřím, že v naší aktivitě budeme pokračovat i na Hané. Musíme se ale jednoznačně vyvarovat možného podcenění soupeře,“ zakončil Zábranský.

FK Gascontrol Havířov – MFK Vítkovice 12:2 (6:2)

Branky: Fukalová 3, Volná 3, Denková 2, Chrobáková 2, Míčková. Kulhánková – Helekalová, Pavlučková. Rozhodčí: Macrineanu – Stejskal, Bureš. Bez ŽK. Diváci: 80.

Havířov: Kuglerová – Porsmbská, Kuzníková, Denková, Krokoszová – Fukalová, Šoborová, Míčková, Najvarová – Volná, Kulhánková. Střídaly: Chrobáková, Regecová, Kozáková, Dlouhá.