Zároveň plní normu minimálně čtyř gólů na zápas, které vsítily v posledních třech zápasech proti nejsilnějším týmům soutěže (Jihlava, Zlín, Hodonín).

Utkání přineslo rychlý fotbal a také rychlé vedení domácích hráček, které poslala do náskoku produktivní Břenková už po pár sekundách od úvodní rozehrávky ze středového kruhu. V 7. minutě přidala Šoborová druhý gól a zápas nabral očekávaný vývoj.

„Musím ale přiznat, že takhle brzké vedení jsem nečekal,“ byl mile překvapen trenér Havířova Radomír Zábranský. „Hosté si moc hlavu s nějakou kombinací nedělali, spoléhali spíše na dlouhé nákopy za naši obranu, kde vyčkávali na nějakou naši chybu,“ popsal průběh utkání.

Chyb se však Havířovanky nedopouštěly.  Dvakrát se Hodonínu sice podařilo dostat k propadlým míčům, ale v koncovce si počínal jalově.

Druhá půle se dlouho odehrávala ve stejném duchu. „Škoda jen našich neproměněných šancí, mohli a měli jsme soupeře definitivně zlomit,“ uvědomoval si Zábranský. V 69. minutě tak přišel trest a Hodonín snížil.

Domácí hráčky na nějakou chvíli znejistěly, ale i když hosté vrhli všechny síly do útoku, havířovská obrana fungovala bezvadně. Až zase ke konci utkání se domácí fotbalistky otřepaly a během minuty pojistily své vítězství. Trefila se i dorostenka Rucká.

„No, od nedávného  účastníka druhé ligy jsem čekal více technický a kombinační fotbal, takže nám chvíli trvalo, než jsme si na hodonínské nákopy a výkopy zvykli, ale holky zabojovaly výborně a i tak je to cenné vítězství. Jsem rád, že nadále můžeme góly přispět na projekt Vítězíme pro Kateřinu,“ připomněl Zábranský jako předseda klubu celoroční charitativní akci, kdy družstva Gascontrolu přispívají penězi za každou vstřelenou branku na konto své bývalé hráčky, která je upoutána na vozíček.

Gascontrol Havířov – FK Hodonín 4:1 (2:0)

Branky: 1. a 87. Břenková, 7. Šoborová, 88. Rucká – 69. Horáková. Rozhodčí: Laštůvka. Bez ŽK. Diváci: 80.

Havířov: Sikorová – Kuzníková, Krzikalová, Porembská, Pochylová – Vítková, Denková, Waszutová, Mikysková – Šoborová, Břenková. Střídaly: Janulková, Najvarová, Rucká, Volná. Trenér: Zábranský.