V posledním kole potřebovaly vyhrát na půdě Nových Sadů o čtyři góly větším rozdílem, než kterým vyhrál Baník Ostrava v Brušperku. Do této situace se dostaly poté, co doma překvapivě remizovaly právě s Brušperkem a nevyužily šanci na první místo v tabulce. Jinak by jim v Olomouci stačila jakákoliv výhra.

Jenže i k té bylo daleko. Havířovské fotbalistky okusily hořkost porážky v nejnejvhodnější moment a poprvé v soutěži prohrály. „Takový je prostě sport. Na nás se každý připravuje, jsme pro každého cenný skalp a i holky jsou jen lidé,“ mrzela prohra trenéra družstva Radomíra Zábranského.

Havířovankám vůbec nevyšel první poločas. Patrně na ně dolehla únava i tíha situace. Dělaly chyby a prohrávaly o dvě branky.

Druhý poločas už byl lepší. Havířovanky ze sebe setřepaly nervozitu a v 73. minutě umístěnou střelou k tyči srovnávala Krzikalová na 3:3. K vysokému vítězství však bylo daleko a nakonec hráčky po brejku ještě jednou inkasovaly.

„Nicméně po tom všem, co nás v průběhu sezony potkalo, po všech těch marodkách a zraněních musím holkám poděkovat. Rozhodně se nemají zač stydět, odehrály výbornou sezonu. Upřímně si ani nedokážu představit, jak bychom případnou baráž odehráli, protože ve stejném termínu je naplánováno mistrovství republiky žen ve futsale, a my máme v týmu několik hráček, které bych postrádal. Takto aspoň můžeme na dálku fandit oběma našim reprezentantkám Lence Kuglerové a Káči Waszutové, které hned po utkání v Olomouci ještě v noci vyrážely na reprezentační sraz do Hodonína a míří s ženskou futsalovou reprezentací do Srbska,“ připomněl Zábranský.

Nakonec vyjádřil naději, že v nové sezoně bude tým, posílený o tuto zkušenost, zase silnější. „Opět zapojíme naše dorostenky, možná přijdou i nějaké posily a co se nepovedlo v této sezoně, může se povést v té příští,“ vzhlíží Zábranský s nadějí k nadcházejícímu ročníku ženské MSFL.

FK Nové Sady – Gascontrol Havířov 4:3 (3:1)

Branky: 2., 40. a 84. Ganiecová, 30. z pen. Kopečková – 26. Míčková, 64. Fukalová, 73. Krzikalová. Rozhodčí: Rosskohl – Damek, Epstein. ŽK: 0:2. Diváci: 57.

Havířov: Kuglerová – Kuzníková, Porembská, Krzikalová, Marková – Denková, Šoborová, Waszutová, Fukalová – Míčková, Volná. Střídaly: Dlouhá, Kubíčková, Sikorová. Trenér: Zábranský.