O výsledku ale rozhodly až po změně stran, jelikož poločas skončil bez branek.

Kromě Denkové se blýskla i brankářka Sikorová, která uhájila čisté konto. Stínem utkání bylo naopak zranění havířovské obránkyně Postředníkové, která musela do nemocnice a ještě ten den se podrobila operaci.

„Přiznám se, že po zranění Adély Postředníkové jsem se více soustředil na zprávy z nemocnice, než na samotný fotbal. Tady šel sport trochu bokem a myslím, že se to podepsalo i na výkonu holek v první půli,“ mínil trenér Gascontrolu Radomír Zábranský.

Druhý poločas, to už byl ovšem klasický havířovský fičák. Zábranský hru oživil změnami na jednotlivých postech a měl správnou intuici. Hned po rozehrání otevřela skóre Denková a Havířovanky začaly předvádět hezké kombinace.

„Obrana pracovala téměř bez chyb, kde bych zmínil výborný výkon juniorky Markové, která hrála s obrovskou jistotou. Soupeře jsme přehráli, a to ještě několik dalších šancí zůstalo nevyužito. Po těch korekturách v sestavě nám začaly chodit míče, na které jsou holky zvyklé,“ pochvaloval si Zábranský.

Fotbalistky Havířova uspěly v Brušperku.

Peníze pro Dalibora

Byl také rád, že jeho tým střílí branky, protože havířovský klub je garantem akce „Góly pro Dalibora“, kdy za každý vstřelený gól jakéhokoliv hráče či hráčky klubu putuje 50 korun na konto patnáctiletého Dalibora Močigemby z Ostravy, který bohužel od narození trpí dětskou mozkovou obrnou.

Havířovanky se kolo před koncem základní části dotáhly na vedoucí Baník Ostrava na rozdíl tří bodů a v posledním utkání budou v domácím prostředí proti Vsetínu útočit na prvenství po základní části.

Ostrava totiž nehraje kvůli tomu, že tým z Brna odstoupil ze soutěže, a tak má volný los. Havířovu stačí k prvnímu místu jakákoliv výhra, neboť oba vzájemné zápasy s Baníkem skončily nerozhodně a Havířovanky mají už nyní lepší skóre.

SK Brušperk – Gascontrol Havířov 0:4 (0:0)

Branky: 46., 56. a 87. Denková, 76. Najvarová. Rozhodčí: Bureš – Němec, Měkýš. Bez ŽK. Diváci: 80.

Havířov: Sikorová – Fukalová, Pochylová, Postředníková, Kuzníková – Chrobáková, Šoborová, Waszutová, Denková – Míčková, Najvarová. Střídaly: Volná, Marková, Maláčová, Dlouhá. Trenér: Zábranský.