Poté, co v úvodním kole devítigólovou výhrou vymazaly ze hřiště Jihlavu, si o víkendu poradily s asi nejvážnějším konkurentem v boji o postup, rezervou Baníku Ostrava. Vyhrály na jeho hřišti přesvědčivě 4:1, a pokud udrží současný trend, na konci sezony realizují dlouhodobou vidinu všech obětavých lidí, kteří se v klubu od jeho počátku angažují – postup do druhé ligy.

Ostravanky si favorizovaný Havířov pozvaly na hřiště s umělou trávou a bylo vidět, že nejen samotná umělka, ale i menší rozměry hřiště dělaly po celý zápas hostům problémy. Ani to ale hráčky Gascontrolu nezastavilo v cestě za třemi body, k čemuž vykročily už během prvního dějství.

Hned v 6. minutě po rohu Vítkové dorážela ve skrumáži úspěšně Fukalová – 0:1. O tři minuty později Břenková po individuální akci zvyšovala zkušeně na 2:0 pro Havířov.

Pak se dostaly do hry i domácí hráčky, ale jejich náznaky šancí jim posbírala obrana hostů, nebo míč skončil v náručí brankářky Sikorové. V 35. minutě se hostující obrana nedohodla, v pokutovém území hasila požár nedovoleně Kuzníková a béčko Baníku dostalo možnost penalty, ale ani z ní neuspělo. Podle hesla nedáš - dostaneš pak Míčková z protiútoku stanovila poločasové skóre na 0:3.

„Samotného mě to překvapilo, i když výkon nebyl úplně podle mých představ. Pořád hledáme optimální sestavu,“ přiznal trenér havířovských děvčat Radomír Zábranský. I jeho překvapil manévr domácího klubu, který poslal ženy hrát na umělku. „Hrát ještě pořád téměř v létě na umělce je hnus. Vedle se na nás smálo prázdné travnaté hřiště, nikdo nikde, a přesto se ženský fotbal vyhání hrát na umělky,“ nechápal uznávaný kouč.

Havířovské fotbalisty mají na startu soutěže výbornou formu.Zdroj: Michal Polák

Do druhé půle domácí tým nastoupil aktivně se snahou výsledek zdramatizovat, obrana ale pracovala spolehlivě, a navíc vepředu motala hlavy soupeřkám aktivní Jančová, takže Ostravanky neměly moc čas přemýšlet o útočení.

Dočkaly se až dvanáct minut před koncem, kdy odražený balon za šestnáctku napálila do sítě Skramuská – 1:3.

Poslední slovo si ale vzaly Havířovanky. Po dalším rohu Vítkové a následné skrumáži se nejlépe orientovala Břenková – 1:4. „Kombinačně to dnes nebylo ono. Suchá umělka brzdila spoustu našich křížných přihrávek do rychlých protiútoků, máme v týmu několik technických hráček ze sálové kopané a tohle nebyl náš šálek čaje,“ přiznal Zábranský.

Poděkoval i havířovským fanouškům, kteří do nedaleké Ostravy vyrazili podpořit svůj tým a po utkání se všichni společně mohli zaradovat z druhého vítězství.

To třetí budou moci přidat tuto neděli 20. září, kdy doma od 15.30 hodin hostí olomoucké Nové Sady.

Baník Ostrava B – Gascontrol Havířov 1:4 (0:3)

Branky: 78. Skramuská – 9. a 87. Břenková, 6. Fukalová, 43. Míčková. Rozhodčí: Laštuvka – Gold, Sikora. ŽK: 0:1. Diváci: 40.

Havířov: Sikorová – Porembská, Šlegrová, Kuzníková, Waszutová, Vítková, Šoborová, Mikysková, Fukalová, Denková, Břenková. Střídaly: Míčková, Jančová, Janulková, Krokoszová, Huvarová, Pochylová. Trenér: Zábranský.


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …