Tentokrát se vybíraly peníze v akci Vítězíme pro Kateřinu. Bývalá fotbalistka klubu Kateřina Kyjovská trpí roztroušenou sklerózou a je odkázána na invalidní vozík a pomoc druhých. Všichni fotbalisté a fotbalistky havířovského klubu přispěli v podzimní části sezony za každé vítězství pětistovkou a za každou remízu poloviční částkou. Přispívalo se i za vstřelené branky, a tak konečná bilance činila 17 vyhraných utkání, 5 remíz a 70 nastřílených branek.

„Kromě toho mohli samozřejmě přispívat i všichni trenéři a přátelé našeho klubu, čímž se akce rozrostla i do dalších oddílů. Jsem velmi šťastný, že se nakonec podařilo vybrat krásnou finanční částku 48 510 korun,“ prozradil předseda havířovského klubu Radomír Zábranský.

Slavnostní předání proběhlo před posledním domácím utkáním žen proti Vsetínu za účasti náměstků primátora Jany Feberové a Ondřeje Baránka, či zástupců sousedního MFK Havířov Bronislava Šimši a Miroslava Matušoviče a dalších pozvaných hostů z jiných sportovních sdružení a organizací.

„Jsem moc rád, že jsme takovou akci dovedli do zdárného konce už podruhé. Na jaře jsme pomáhali nemocnému Daliborovi z Ostravy. V obou případech se naplnil sportovních duch akce, protože sport a konkrétně fotbal spojil mnoho lidí a sportovců k tomu, že nezůstali stát stranou a pomohli těm, kteří na tom nejsou v životě nejlíp a jsou odkázání na pomoc druhých. Vždy tvrdím, že pokud se podaří vybrat jakýkoli finanční obnos, který byť na jediný den pomůže někomu zapomenout na jeho těžký životní osud, pak stojí za to tuhle práci dělat,“ pravil Zábranský a poděkoval všem, kteří se na pomoci Kateřině podíleli.