„Domácí měli po deštích hřiště pod vodou, a tak jsme museli vzít zavděk místní umělkou. Byl jsem ale překvapen krásným fotbalovým areálem a velikostí hřiště s umělým povrchem,“ poznamenal úvodem trenér fotbalistek Radomír Zábranský.

Společně se svou asistentkou Petrou Antalíkovou pozměnili rozestavení hráček a taktiku, což slavilo úspěch. „Byla to nutnost. Chtěli jsme být opatrní, protože Zlín jsme do té doby vůbec neznali. Je to nový tým soutěže, podobné to bude i příště s Hodonínem, který spadl z druhé ligy. Ale holky postupem času přebraly otěže utkání a diktovaly tempo,“ přibližoval trenér Gascontrolu.

Havířovanky brzy uklidnila svým gólem Břenková, po ní se trefila i Mikysková a zápas nabral očekávaný směr.

Ilustrační fotografie.
Zvýšit hranici mezi přestupkem a trestným činem? Města jsou většinou proti

Pak dostala Zlín do hry parádní střelou z dálky Kubicová, ale Havířov se nenechal zaskočit a do konce poločasu skóroval pro jistotu ještě dvakrát.

„V poločase nebylo co měnit. Holky hrály velmi dobře, komunikovaly, obrana se skvěla posouvala, a hráčky se zodpovědně vracely,“ chválil Zábranský.

Jeho svěřenkyně už žádné drama jako posledně s Jihlavou nedopustily. Větší drama potkalo havířovskou výpravu při cestě domů. „Měli jsme menší nehodu a domů nás dopravovaly další tři autobusy, takže cesta ze Zlína nám trvala celých sedm hodin. Veliký dík našemu autobusovému dopravci z Ostravy, který se o nás postaral a poslal nám i náhradní autobus,“ přidal perličku trenér Zábranský.

Fastav Zlín – Gascontrol Havířov 1:4 (1:4)

Branky: 24. Kubicová – 9. a 35. Břenková, 16. Mikysková, 38.Krzikalová. Rozhodčí: Tomanec. Bez ŽK. Diváci: 50.

Havířov: Sikorová – Porembská, Krzikalová, Kuzníková, Pochylová – Denková, Waszutová, Mikysková, Fukalová, Šoborová – Břenková. Střídaly: Vítková, Janulková, Marková. Trenér: Zábranský.

Ve Fakultní nemocnici Ostrava stihl Karel Gott pokřtít před zraky nemocných dětí kalendář.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny
Karvinští mladíci s několika posilami z áčka prohráli.
Karvinský B-tým poprvé prohrál. Pod dohledem Straky