Bez jediné prohry se staly překvapivými vítězkami turnaje Christmas cup, na který přijela ligová Zbrojovka Brno a startovala i domácí druholigová Olomouc.

Havířovské hráčky vstoupily do turnaje vítězstvím nad Zbrojovkou Brno a stejně jako 1. FC Olomouc kráčely vítězně od zápasu k zápasu. Ve druhém kole si hravě poradily s výběrem polské Jedynky, poté porazily jihlavskou Vysočinu i olomoucké béčko a v posledním utkání si to rozdaly s A-týmem Olomouce o celkové prvenství.

„Před tímto zápasem jsme měli horší skóre, a tak jsme potřebovali Olomouc porazit, což se nakonec povedlo," pochvaloval si trenér havířovských žen Radomír Zábranský.

Na obou týmech byla vidět obrovská snaha získat velký pohár pro vítěze, hrálo se nahoru dolů a zápas měl velký náboj. Nechyběla ani vyloučení. V závěru utkání gradovalo. Hráčky Gascontrolu se silného soupeře nezalekly, hrály disciplinovaně v obraně a podnikaly nebezpečné protiútoky. K výhře pomohla skvělým výkonem brankářka Skočovská.

„Ač nejsem veliký příznivec halových turnajů, musím říct, že tento byl jak po organizační stránce, tak po té sportovní na vysoké úrovni. Vzali jsme jen polovinu hráček, protože by se všechny do hry stejně nedostaly a halové turnaje jsou prioritně otázkou technické vyspělosti hráček. V ostatních parametrech se ve srovnání s parametry a návyky velkého fotbalu liší," podotkl Zábranský.

Vítězství jej ale potěšilo. „Je to pro mě překvapení, holky dokázaly, že umí i sálový fotbal. S konkurencí se skvěle popraly. Spolehnout jsme se mohli na čerstvou reprezentantku v sálovce Waszutovou a bojovnici Krokoszovou. Na krajích jsme zase měli rychlonohé Fukalovou s Vítkovou a celý tým táhla neúnavná kapitánka Antalíková, která znovu ukázala, jak velkou osobností pro celý tým je," chválí opory Zábranský.

„Vítězství v takové konkurenci má pro nás rozhodně svou cenu. Holkám musím poděkovat, velký dík patří i mému asistentovi Tomáši Siekierovi, protože se nám už poněkolikáté osvědčila spolupráce, kdy Tomáš řídí tým z palubovky a já ho zase sleduji z tribuny," pousmál se trenér Zábranský.

Výsledky: Havířov – Brno 4:1 (Volfová 2, Antalíková, Vítková), Havířov – UKS Jedynka 8:1 (Míčková 2, Volfová2, Waszutová 2, Antalíková, Fukalová), Havířov – Jihlava 5:2 (Antalíková, Krokoszová, Vítková, Míčková, Volfová), Havířov – Olomouc B 4:2 (Míčková 2, Volfová, Fukalová), Havířov – Olomouc A 2:1 (Míčková, Fukalová).

Konečné pořadí: 1. Gascontrol Havířov 15, 2. 1. FC Olomouc A 12, 3. Zbrojovka Brno 9, 4. 1. FC Olomouc B 6, 5. Vysočina Jihlava 3, 6. UKS Jedynka (výběr) 0.

Havířov: Skočovská – Antalíková, Vítková, Volfová, Míčková, Fukalová, Waszutová, Krokoszová. Trenéři: R. Zábranský a T. Siekiera.