„Pro nás je utkáním sezony už každé z těch posledních čtyř. Moc kol do závěru soutěže nezbývá a my bojujeme o udržení. Věřím, že nachystaní jsme a že zápas půjde za námi,“ je trenér MFK Karviná Josef Mucha optimista.

Mužstvo se podle slov kapitána Pavla Eismanna připravovalo na Duklu svědomitě. „Víme, jako moc důležité utkání to pro nás je, takže výkon tomu bude odpovídat,“ slíbil kapitán.

Oba celky se čtyři kola před koncem plácají v pásmu sestupu a nikdo nemá nic jisté. Další kolo už ale může hodně napovědět.

„Oba hrajeme o bytí a nebytí, my jim určitě máme co vracet, a tak věřím, že získáme tři body a přiblížíme se záchraně,“ připomněl Eismann podzimní zápas na Julisce, kde Karviná po hodině hry vedla 2:0, aby nakonec prohrála 2:3. Poslední dvě branky dostala v závěrečných pěti minutách…

„Určitá výstraha to je, ale to teď vůbec nebude hrát roli. Je to extrémně důležitý zápas pro oba, takže já osobně tam moc fotbalovosti neočekávám. Bude rozhodovat takové to zaujetí pro hru a pověstné srdíčko,“ tipuje trenér Mucha.

Jeho tým se do svízelné situace dostal sbíráním remízových výsledků, které v konečném důsledku nic moc neřeší. „Sbírali jsme to po bodíku a to se nijak výrazně neposunete, takže nyní už opravdu nutně potřebujeme tři body,“ ví dobře Mucha.

K nim by měli domácím dopomoci i skvělí karvinští fanoušci. „Doposud za námi vždy stáli a my uděláme vše pro to, abychom po zápase konečně mohli společně s nimi slavit vítězství,“ věří Eismann.

Bylo by načase. Na výhru čekají příznivci MFK od konce února, kdy z Karviné odjel se „čtyřkou“ Zlín. „Fanoušci jsou pro nás vždy důležitý článek, takový ten dvanáctý hráč na hřišti. Snad jich přijde spousta a pomohou ke třem bodům,“ přál by si Mucha.

A na koho by si měli Karvinští ze strany soupeře dát největší pozor? „Schranz hrát nemůže, ale i tak je tam dost nebezpečných hráčů. Pravděpodobně bude hrát Holenda, velmi dobrý útočník. V záloze je to Nestor, kraje hřiště má Dukla taky silné. Je tam Podaný, Brandnder nebo Douděra,“ vypočítává Mucha.

Pražané mají v obraně zkušené hráče, ale celkově jsou silnější směrem dopředu. „O tom jsme se na podzim bohužel sami přesvědčili,“ přitaká Josef Mucha.

Sobotní zápas v Karviné začíná v 16 hodin.