Nástup do utkání patřil Zlínu, který se ujal vedení už v 7. minutě. Po rohovém kopu skóroval vysoký Kroča – nohou. „Já mu před utkáním říkal, že už by nám zase mohl pomoct nějakou hlavičkou a on toho góla opravdu dal. Sice nohou, ale to nevadí. Byl tam, kde být měl," smál se po zápase zlínský trenér Aleš Křeček.

To karvinskému trenérovi Pavlu Malurovi moc do smíchu nebylo. „Představoval bych si daleko silnější nástup našich hráčů do utkání, nehledě na to, že takový gól po propadlém balonu z rohu nemůžeme dostat," nevěřil kouč MFK OKD, jak míč vlastně prošel ke zcela volnému Kročovi. Poté musel trpce poznamenat, že to byla jediná (ne)podařená akce Zlína, přesto stačila k vítězství.

A skutečně. Až na pokus Elšíka v úplném závěru, kdy už Karvinští hráli vabank, si soupeř nevytvořil nic. „Dneska jsme se přesvědčili, že někdy ani fotbalovost nestačí. Karviná na nás vytvořila velký tlak, kopala rohy i trestňáky ze strany, ale vždycky někdo vyskočil nahoru a balon odehrál. Ty centry přitahoval hlavně Kroča, ale na druhé straně i Bolf. Musím přiznat, že jsme dnes tři body ubojovali," podotkl zlínský kouč Křeček.

Trenér Karviné si mohl do notýsku znamenat jednu promarněnou tutovku za druhou. Jen sám Besta měl čtyři! Kromě něj selhali v koncovce Presl, Vladavič nebo Wojnar. „Až na to zakončení lze hráčům sotva něco vyčíst. Snažili se, ale ve fotbale rozhodují branky a ty jsme z té spousty šancí nedokázali dát," konstatoval Malura. Určitě nebyl sám, kdo nerozuměl tomu, co jeho svěřenci dokázali v neděli zahodit.

MFK OKD Karviná – Fastav Zlín 0:1 (0:1)

Branka: 7. Kroča. Rozhodčí: Příhoda – Vlasjuk, Pochylý, žluté karty: Knötig, Hoffmann, Besta – Hájek, Jugas, červená karta: 85. Knötig (K.), diváci: 1421.

Karviná: Rakovan – O. Cverna, Mikula, Bolf, Knötig – Hoffmann (81. Vaněk), Fischer (86. Juřena) – Presl, Wojnar (63. Ciku), Vladavič – Besta. Trenér: Pavel Malura.

Další zápas hraje Karviná v neděli se Znojmem.


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#