Domácí hráčky odehrály svůj nejlepší jarní zápas, v 59. minutě snížily na 1:2 a držely naději na pro ně skvělý výsledek. Těšínské fotbalistky ale v závěru přidaly dvě branky a zvítězily nakonec jasně 4:1.

„Ale bylo to větší drama, než jsme čekaly. Jde vidět, že přes zimu soupeřky udělaly kus práce a nic nám nedaly zadarmo,“ uvedla trenérka Českého Těšína Sylva Bajtková. „Obrana a záloha jim funguje dobře. Pokud ještě zapracují na útočné fázi, tak budou časem nebezpečné,“ dodala.

Orlová v zimě přivedla nového trenéra Martina Šupola, který tým vede společně s Emilem Richterem. „Ta změna je znát, tým se zvedá a předvádí stále lepší výkony,“ uvedl vedoucí Orlové Tomáš Siekiera, kterého předvedená hra v derby potěšila. „Mělo to hlavu a patu, holky hrály dobrý fotbal. Výsledek neodpovídá realitě,“ mínil.

Český Těšín vyhrál podruhé v řadě a dal zapomenout na slabší začátek jara. „Ten nám nevyšel. Příprava byla všelijaká, zranily se nám tři klíčové hráčky a bylo nás málo,“ uvedla Bajtková, kterou mrzí především remíza 2:2 s Lubinou.

Orlovské fotbalistky (v růžovém) prožívají zkušební sezonu. V derby s Těšínem prohrály.

V závěrečných kolech její svěřenkyně narazí na poslední Jakartovice a vedoucí Loděnice. „Budeme jim to chtít znepříjemnit,“ říká českotěšínská trenérka směrem k duelu s lídrem.

Orlovou čeká ještě Štramberk a Veřovice. „O výsledky nám ale nejde, bereme to jako přípravnou sezonu, vždyť některé hráčky nikdy fotbal nehrály. Jádro už ale máme a stavíme na něm,“ dodal Siekiera, který věří, že Orlová udrží předposlední místo před Jakartovicemi.