Trenér družstva Petr Gibala se tomuto označení trochu brání, ale mladí fotbalisté MFK OKD ve středečním vloženém kole asi opravdu vyhráli klíčové utkání jara.

Karvinští o vítězství rozhodli v úvodní půlhodině, kdy byli aktivnější a svého největšího soupeře v soutěži přehrávali. Už v prvních dvou minutách měl gólové šance reprezentant Fulnek, ale nedal. Roman v 8. minutě už byl úspěšnější a brzy nato přidal Fulnek přece jen gól.

Domácí po zhruba dvaceti minutách vyrovnali hru a také oni měli dvě šance. Obrana a gólman Dočekal je ale přečkali bez úhony. Hra se pak přelévala ze strany na stranu a k vidění byl oboustranně nadprůměrný fotbal. Frýdek po rohovém kopu snížil a zadělal na drama, to se ale ve druhé půli nekonalo. Karvinští s přehledem udrželi vítězství.

Trenér Karviné Petr Gibala se na utkání díval ze dvou pohledů. „Prioritní byl zisk tří bodů, a tento cíl jsme splnili. Druhou věcí je sportovní úroveň, s níž jsem byl dvacet minut spokojen, tam jsme hráli to, co si představujeme. Soupeř si pak svou kvalitou také vypracoval možnosti, které mohly být zakončeny gólem, nakonec dal gól po rohu. Druhá půle už byla z naší strany věnována především úsilí pomoci obráncům, aby se nedostávali pod tlak. To se částečně dařilo, hráče musím vyzdvihnout za přístup a zodpovědné plnění úkolů. Každý dělal maximum pro to, aby se uspělo," chválil hráče Petr Gibala.

MFK Frýdek-Místek – MFK OKD Karviná 1:2 (1:2)

Branky: 34. T. Boráň – 8. Roman, 12. Fulnek.
Karviná: Dočekal – Káňa, Cienciala, Roman, Berešík – Fulnek, Duda, Kurušta (82. Procházka), Puchel – Uher (60. Lišaník), Legierski (80. Ryšavý).