Svěřenci Marka Poštulky a Martina Kempného nestačili bez několika opor v 1. kole MOL Cupu na třetiligové Petřkovice, když prohráli 0:4.

Domácí dlouho odolávali zásluhou brankáře Jakuba Švrčiny, který zlikvidoval tutovky Lokši. Krátce před pauzou však skóroval po rohovém kopu Švancer a hned po obrátce navýšil vedení Ostravanů Neumann. Postup hostům pak stvrdili Ptáček s Latochou.

„Mohli jsme být odvážnější, ale škoda je hlavně prvního gólu. Potom už kluci mleli z posledního, Petřkovice byly lepší,“ uznal Marek Poštulka, kterému kvůli zraněním či dovoleným chyběl sextet hráčů (Jatagandzidis, Socha, Košťál, Vaclík, Kalous, Patrik Poštulka) a tak do hry zapojil také posilu z Orlové – záložníka Marka Jakubova.

Karvinští mají generálku s druholigovým Chorzówem za sebou.
Ligová generálka: Karviná zdolala Chorzów

Zkušenosti z pohárových zápasů s Dolním Benešovem a Petřkovicemi bere Poštulka před nováčkovskou sezonou jako velmi cenné. „Benešov také nepřijel v plné sestavě, přesto si myslím, že i v divizi půjde hrát s každým. Doufám, že se dáme dohromady a budeme v pohodě,“ dodal Poštulka.

Jeden z petřkovických trenérů Martin Špička byl spokojený. "Chtěli jsme být trpěliví, i kdyby se třeba výsledek vyvíjel nepříznivě. Cílem bylo hrát svou hru a počkat si na šance. Nakonec jsme to zvládli, byť to nebylo jednoduché," řekl Špička.

"Domácí se s tím dobře porvali, ale nám pomohla první a hlavně druhá branka, po které jsme se zklidnili a hru měli plně pod kontrolou. Nicméně si myslím, že pro obě strany jde o poučné utkání," dodal Špička.

Bospor Bohumín - FC Odra Petřkovice 0:4 (0:1)

Branky: 43. Švancer, 51. Neumann, 81. Ptáček, 90. Latocha. Rozhodčí: Cieslar - Kontoršikov, Mikeska. ŽK: Šiška, L. Poštulka, Opic, Jakubov – Švancer, Holiš. Diváci: 250.

Bohumín: Švrčina – Ferenc, L. Poštulka, Kubinski, Baculák – Sittek, Palej (83. Rapan), Šiška (46. Jakubov), Nowinski – Hanus – Opic. Trenéři: M. Poštulka a Kempný.