„To jsme si sice připsali, ale to je také tak jediné, s čím můžeme být spokojeni. Výkon byl totiž absolutně nepřesvědčivý," nelíbila se trenérovi Havířova Miroslavu Matušovičovi hra svých svěřenců.

První půle vypadala podle jeho slov ještě jakž takž. „Byly tam přihrávky, kombinace a nakonec i šance. Gól jsme sice nedali, ale určitě jsme měli více ze hry," vybavoval si Matušovič.

Paradoxně druhá část zápasu přinesla jeho barvám vítězný gól, i když herně se Indiánům vůbec nedařilo. „Nepřihráli jsme si, kazili druhou třetí přihrávku, anebo to hráli přes nákopy, což jsem po hráčích vůbec nepožadoval," nebyl Matušovič spokojen.

Podobně jako v předešlých zápasech měl ale intuici a ještě pár desítek sekund nechal na hřišti útočníka Gomolu. „Chtěl jsem ho vystřídat už dřív, ale nechal jsem ho tam a Tomasz dal vítězný gól," pousmál se. I tak okamžitému střídání neunikl.

„Nehráli jsme dobře. Domácí hráč (Preči) se pak ještě nechal vyloučit, ale přesilovku jsme nesehráli vůbec ideálně. Místo, abychom roztáhli hřiště a byli aktivní, hráli jsme pod balonem, kazili a vyčkávali v defenzivě. Proti silnějšímu soupeři by se nám to nemuselo vyplatit," poznamenal kouč Havířova.

Jeho týmu úplně vypadl střed hřiště a místo, aby oslabeného soupeře unavil a dorazil, klepal se ještě o výsledek. „Frýdlant tam sice nic neměl, ale 1:0 je ošidný výsledek, stačí jedna standardka a body jsou pryč. Do hlav hráčů nevidím, ale ten způsob hry je mi doteď záhadou. Příště se musíme jednoznačně zlepšit," avizoval Matušovič.

BFK Frýdlant n. O. – MFK Havířov 0:1 (0:0)

Branka: 65. Gomola. Rozhodčí: Cieslar – Trigas, Vrťo. ŽK: 0:4. ČK: Preči (F). Diváci: 570.

Havířov: Rohel – Lisický, K. Skoupý, Cigánek, Musiol – Zupko, Švábík (85. Cenek) – Omasta, Wojnar (78. Trmal), Uher – Gomola (65. Michalčák). Trenér: Miroslav Matušovič.