Také ve třetím domácím zápase dokázali futsalisté Horních Bludovic zabodovat.

Apollón Horní Bludovice – KFV Roub Vítkovice 6:2 (3:1)

Už ve 3. minutě otevřel skóre Martin Ganaj. Hosté odpověděli tlakem, ketrý vyústil ve vyrovnání Vaňka. Vyrovnané utkání se začalo lámat před odchodem do kabin. V 18. minutě se nejdříve trefil Špacír a o chvíli později Chlebek, takže Apolón vedl v poločase o dvě branky 3:1.

Vstup do druhé půle vyšel domácím na jedničku a po gólech Ondrucha a Špacíra utekli soupeři na 5:1. Domácí se stali pány palubovky a byli jasně lepším i vyzrálejším týmem. Hosté sice snížili brankou Pohludky, ale závěrečnou tečku udělal Špacír, který završil svůj hattrick brankou na konečných 6:2.

„Utkání to bylo velice pohledné. Hrál se útočný fotbal dvou týmů, kteří disponují mladými hráči, s množstvím příležitostí a osobních soubojů. Škoda dvou červených karet. Díky ní nám bude v příštím zápase chybět Martin Ganaj,“ řekl vedoucí týmu Martin Svoboda.

Branky: Špacír 3, M. Ganaj, Chlebek, Ondruch
Apollón: Dobřický, M. Ganaj, D. Ganaj, Špacír, Ondruch, Martiník, Chlebek, Šturc, Osika, Jeziorská, Antonczyk, Kuča.

Apollón Horní Bludovice – Kavárna Fernet Ostrava 4:6 (2:0)

Souboj dvou nováčků soutěže měli po celý první poločas jasně navrch domácí. Byli lepším celkem a jasným králem na hřišti. Od počátečního hvizdu tlačili soupeře před jeho branku a zasypával ho jednou střelou za druhou. Gólman hostů chytal ve vynikající formě a šance Apollónu vychytal. Poprvé kapituloval až ve 12. minutě, kdy se trefil Jakub Martiník. Tento hráč nejvíce zaměstnával hostujícího gólmana, ale další branku přidal o 3 minuty později Marek Antonczyk. Hosté navíc často faulovali a už v 10. minutě měli pět chyb. Jenže víc gólů už domácí nedali.

Na začátku druhé části to dlouho vypadalo, že se obraz hry nezmění a Horní Bludovice dovedou v pohodě zápas do vítězného konce. Hosté sice snížili, ale Dalibor Ganaj v 31. minutě poslal domácí opět do dvoubrankového vedení 3:1. V zápětí ostravský Fernet využil zaváhání obrany ke zkorigování stavu, ale zároveň nasbírali 6. chybu a Dalibor Ganaj zvýšil z trestného kopu bez zdi 4:2.

Za tohoto stavu se vyfaulovali a navíc se jim zranil brankář, takže se zdálo, že je o osudu utkání rozhodnuto. Jenže k překvapení všech byl opak pravdou. Stačilo pár individuálních chyb v obraně a vše bylo jinak. Nejdříve Marek Špacír neproměnil trestný kop a hosté snížili na 4:3. Prakticky vzápětí přišla další chyba Apollónu a rázem bylo srovnáno na 4:4. Po tomto gólu se domácí rozhádali. Neuvěřitelně se přestali kontrolovat, udělali další dvě individuální hrubky v obraně a o překvapivém výsledku v podobě 4:6 bylo rozhodnuto. Závěrečné ostřelování brány hostů s náhradním gólmanem, už nepřineslo kýžený efekt.

„Angažovali jsme pro zkvalitnění hry dalšího trenéra Lea Válku. V tomto zápase si odbyl premiéru. S tímto týmem ho čeká hodně práce. Zvláště bude muset naučit hráče umět se kontrolovat a ovládat,“ dodal Svoboda.

Příští zápas hraje Apollón v Ostravě už v pátek 26. října od 20.15 hodin. Soupeřem mu bude místní FC Sezam-Langer, který je bez bodu poslední.

Apollón: Dobřický, Ganaj D., Chlebek, Jeziorský, Martiník, Ondruch, Špacír, Vandík, Antonczyk, Osika, Šturc, Kuča. Trenér Leo Válka
Branky: D. Ganaj 2, Antoňczyk, Martiník