FSC KOMAX Kunčice pod Ondřejníkem – Apollón Horní Bludovice 3:3 (2:1)

Hned od začátku utkání začal Apollón hrát nátlakovou hru. Přišpendlil svého soupeře před jeho branku a vytvářel si šance. Už v 1. minutě šel Martiník sám na gólmana, ale nedal. Vzápětí se stejný hráč objevil sám před domácím gólmanem hned dvakrát. Poprvé vůbec netrefil branku a podruhé pouze nastřelil brankáře. Po úvodním tlaku a nemohoucnosti hostujících střelců chyboval největší palič Martiník, když nepokryl domácího hráče, a ten pohodlně v 5. minutě skóroval – 1:0. V 6. minutě se snažil Martiník svoji chybu napravit. Míč už skoro dostal za záda domácího gólmana, ale ten ho zázračně ještě vyškrábl mimo tyče. Hra se zcela vyrovnala. K vidění byl pohledný fotbal s příležitostmi na obou stranách.

Po chybě havířovského Špacíra domácí netrefili branku. Z protiútoku mohl srovnat Antoňczyk, ale v ideální pozici netrefil míč podle svých představ. Stejný hráč dostal ve 12. minutě příležitost k reparátu. Po krásné přihrávce Dalibora Ganaje zasunul míč do odkryté branky a Bludovice se radovaly s vyrovnání na 1:1. Z něj se radovali jen necelé dvě minuty. Po autu se nádherně trefil domácí hráč a bezmocný gólman Dobřický mohl jen smutně vytáhnout míč ze sítě –2:1. Do konce poločasu se snažil Apollón vyrovnat, ale Ganaj těsně minul branku, takže se skóre nezměnilo.

Druhý poločas začali hosté velkým náporem. Po 40 sekundách byl zfaulován těsně před trestným územím Antoňczyk, ale Martiník trefil z přímého kopu jen zeď. O tři minuty později běžel Martiník sám na gólmana, ale opět nedokázal sólo zakončit. Z další akce trefil Ondruch nádhernou střelou spojnici tyčky a břevna a o chvíli později mířil Chlebek těsně vedle. Vyrovnání se Apollón dočkal ve 27. minutě. Martiníkovu střelu gólman ještě vyrazil, ale na dorážku Chlebka už reagovat nemohl – 2:2.

Domácí se po tomto gólu vzpamatovali a znovu začali útočit. Po jedné parádní střele se mohly dostat Kunčice potřetí do vedení, ale gólman Dobřický nepříjemnou střelu vyboxoval mimo branku. Hra se rázem značně přitvrdila, ale rozhodčí nereagovali, z čehož plynuly nepříjemné zákroky i zranění. Ve 32. minutě hrál domácí hráč na zemi. Sudí nechali pokračovat ve hře a nereagovali, vzniklo přečíslení a Dobřický v brance neměl šanci 3:2. O konečné dělbě bodů rozhodla o dvě minuty později hrubá chyba domácích při rozehrávce. Té využil Chlebek a nechytatelnou střelou srovnal na konečných 3:3. V poslední půl minutě měly oba celky po gólové šanci, ale oba gólmani už další změnu stavu nepřipustili.

„Remíza byla asi spravedlivá. Můžou nás mrzet nevyužité šance v úvodu zápasu, po kterých se mohl zápas vyvíjet jinak,“ řekl po zápase vedoucí týmu Apollónu Martin Svoboda.
Branky: Chlebek 2, Antoňczyk
Apollón: Dobřický, Chlebek, Antoňczyk, Vandík, D. Ganaj, Špacír, Zedník, Martiník, Ondrech.

Příští zápas odehrají Horní Bludovice v pátek 30. listopadu v Brušperku.

Další výsledky: Gamaspol Jeseník – VŠB-TU Ostrava 7:5 (2:2), Sezam-Langer Ostrava – Parlament Ostrava 6:4 (1:1), Kavárna Fer@net Ostrava – SVP Příbor 3:6 (3:2), SK Krmelín – Gamaspol Jeseník 6:6 (4:3), VŠB-TU Ostrava – Roub Vítkovice 5:2 (3:1)