Skvělého úspěchu dosáhli futsalisté Premia Stonava, když v katalánském letovisku Lloret de Mar obhájili loňské prvenství a znovu získali Pohár mistrů evropských zemí pro věkovou kategorii 40 a více let.

Premium bylo nalosováno do velmi těžké skupiny, kde mu byli soupeři loňský finalista PMEZ Marakana Moskva a úřadující dvojnásobný mistr republiky Chemcomex Praha.

V úvodním utkání se Premium střetlo se svým tradičním soupeřem Chemcomexem Praha a poměrně vyrovnané utkání po bezbrankovém poločase ve druhé půli rozhodlo ve svůj prospěch. Vítěznou branku vstřelil v 19. minutě nekompromisní střelou pod břevno M. Hanus a uklidňující druhou branku dal v předposlední minutě Súkeník.

Velkoobjemový kontejner. Ilustrační foto.
Říjnové víkendy budou patřit akci „Setřiď Karvinou“

Ve druhém utkání se Premium utkalo se svým loňským finálovým soupeřem Marakanou Moskva. Jako první se sice prosadili Rusové, ale pak se již Premium probudilo a do přestávky nasázelo soupeři pět branek, takže si v poklidu došlo pro vítězství 6:2.

V semifinále se Premium střetlo s ukrajinským Záporožím, druhým týmem vedlejší skupiny B, které nechalo mimo hru pořadatelský Lloret. Tento zápas byl jednoznačnou záležitostí Premia, které od začátku do konce jasně dominovalo a nedalo soupeři žádnou šanci. Čestný úspěch zaznamenal soupeř až za stavu 8:0 a utkání nakonec skončilo vysokým rozdílem 10:1.

Karel Gott
Zemřel Karel Gott. Slova jsou zbytečná. Byl to Pan Noblesa, truchlí osobnosti

Finálový zápas byl reprízou loňského finále, jelikož Premiu se opět postavili Moskvané, ale narazili znovu. Stonavští se prosadili hned v úvodu, kdy se na brankovišti prosadil Súkeník, jenže hned minutu poté vyrovnal Tatarkin na 1:1. Hrál se velmi vyrovnaný zápas a Rusové byli Premiu v prvním poločase více než vyrovnaným soupeřem. V poslední minutě prvního poločasu však Premium skvěle sehrálo rohové vhazování a M. Hanus poslal svůj tým do vedení. I ve druhé půli pokračovala vyrovnaná bitva až do 20. minuty, kdy se po spolupráci se Sochou parádně trefil střelou z křídla Súkeník a zvýšil na 3:1. Když o minutu později Rusové v pokutovém území faulovali a M. Hanus nařízenou penaltu s přehledem proměnil, bylo o vítězství Premia prakticky rozhodnuto. Marakana již neměla sílu na obrat a v předposlední minutě ještě upravil skóre na konečných 5:1 pro Premium kapitán Goj.

Basketbalisté Karviné jdou v poháru dál.
Výhra v Ostravě. Basketbalisté jdou v poháru dál

Kromě hlavní trofeje získalo Premium i dvě individuální ocenění. Nejlepším střelcem turnaje se stal s devíti góly Martin Hanus a nejlepším hráčem turnaje byl direktoriátem soutěže vyhlášen Petr Vladyka.

Konečné pořadí PMEZ veteránů: 1. Premium Stonava, 2. Marakana Moskva, 3. Best of Praha, 4. Záporoží, 5. Chemcomex Praha, 6. Lloret Esportiv.

Sestava Premia (v závorce branky + asistence): Jaroslav Goj (3+2), Martin Hanus (9+1), Tomáš Hladík (3+1), René Kilnar (pro zranění do hry nezasáhl), Robert Kubeš (0+0), David Levčík (0+1), Oldřich Malý (1+5), Vladimír Neuman (0+1), Martin Rozhon (0+1), Peter Socha (0+1), Jaroslav Súkeník (5+2) a Petr Vladyka (2+2).

VÝSLEDKY

Skupina A: Chemcomex Praha – Premium Stonava 0:2 (M. Hanus, Súkeník), Marakana Moskva – Chemcomex Praha 1:1 (3:2 na penalty), Premium Stonava – Marakana Moskva 6:2 (M. Hanus 2, Vladyka, Hladík, Malý, Súkeník).

Pořadí: 1. Premium Stonava 6, 2. Marakana Moskva 2, 3. Chemcomex Praha 1.

Skupina B: Best of Praha – Lloret Esportiv 6:4, Záporoží – Best of Praha 3:6, Lloret Esportiv – Záporoží 7:10.

Pořadí: 1. Best of Praha 6, 2. Záporoží 3, 3. Lloret Esportiv 0.

Semifinále: Best of Praha – Marakana Moskva 0:2, Premium Stonava – Záporoží 10:1 (M. Hanus 4, Goj 2, Hladík 2, Vladyka, Súkeník).

Finále: Premium Stonava – Marakana Moskva 5:1 (Súkeník 2, M. Hanus 2, Goj).

Bývalý kulturní dům Dolu Dukla září novotou. Nový majitel jej postupně opravuje.
Proměna kulturního domu bývalého Dolu Dukla
Městu se možná podaří prodat bývalou školu