Skvělého úspěchu dosáhli futsalisté Premia Stonava, když v katalánském letovisku Lloret de Mar obhájili loňské prvenství a znovu získali Pohár mistrů evropských zemí pro věkovou kategorii 40 a více let.

Premium bylo nalosováno do velmi těžké skupiny, kde mu byli soupeři loňský finalista PMEZ Marakana Moskva a úřadující dvojnásobný mistr republiky Chemcomex Praha.

V úvodním utkání se Premium střetlo se svým tradičním soupeřem Chemcomexem Praha a poměrně vyrovnané utkání po bezbrankovém poločase ve druhé půli rozhodlo ve svůj prospěch. Vítěznou branku vstřelil v 19. minutě nekompromisní střelou pod břevno M. Hanus a uklidňující druhou branku dal v předposlední minutě Súkeník.

Ve druhém utkání se Premium utkalo se svým loňským finálovým soupeřem Marakanou Moskva. Jako první se sice prosadili Rusové, ale pak se již Premium probudilo a do přestávky nasázelo soupeři pět branek, takže si v poklidu došlo pro vítězství 6:2.

V semifinále se Premium střetlo s ukrajinským Záporožím, druhým týmem vedlejší skupiny B, které nechalo mimo hru pořadatelský Lloret. Tento zápas byl jednoznačnou záležitostí Premia, které od začátku do konce jasně dominovalo a nedalo soupeři žádnou šanci. Čestný úspěch zaznamenal soupeř až za stavu 8:0 a utkání nakonec skončilo vysokým rozdílem 10:1.

Finálový zápas byl reprízou loňského finále, jelikož Premiu se opět postavili Moskvané, ale narazili znovu. Stonavští se prosadili hned v úvodu, kdy se na brankovišti prosadil Súkeník, jenže hned minutu poté vyrovnal Tatarkin na 1:1. Hrál se velmi vyrovnaný zápas a Rusové byli Premiu v prvním poločase více než vyrovnaným soupeřem. V poslední minutě prvního poločasu však Premium skvěle sehrálo rohové vhazování a M. Hanus poslal svůj tým do vedení. I ve druhé půli pokračovala vyrovnaná bitva až do 20. minuty, kdy se po spolupráci se Sochou parádně trefil střelou z křídla Súkeník a zvýšil na 3:1. Když o minutu později Rusové v pokutovém území faulovali a M. Hanus nařízenou penaltu s přehledem proměnil, bylo o vítězství Premia prakticky rozhodnuto. Marakana již neměla sílu na obrat a v předposlední minutě ještě upravil skóre na konečných 5:1 pro Premium kapitán Goj.

Kromě hlavní trofeje získalo Premium i dvě individuální ocenění. Nejlepším střelcem turnaje se stal s devíti góly Martin Hanus a nejlepším hráčem turnaje byl direktoriátem soutěže vyhlášen Petr Vladyka.

Konečné pořadí PMEZ veteránů: 1. Premium Stonava, 2. Marakana Moskva, 3. Best of Praha, 4. Záporoží, 5. Chemcomex Praha, 6. Lloret Esportiv.

Sestava Premia (v závorce branky + asistence): Jaroslav Goj (3+2), Martin Hanus (9+1), Tomáš Hladík (3+1), René Kilnar (pro zranění do hry nezasáhl), Robert Kubeš (0+0), David Levčík (0+1), Oldřich Malý (1+5), Vladimír Neuman (0+1), Martin Rozhon (0+1), Peter Socha (0+1), Jaroslav Súkeník (5+2) a Petr Vladyka (2+2).

VÝSLEDKY

Skupina A: Chemcomex Praha – Premium Stonava 0:2 (M. Hanus, Súkeník), Marakana Moskva – Chemcomex Praha 1:1 (3:2 na penalty), Premium Stonava – Marakana Moskva 6:2 (M. Hanus 2, Vladyka, Hladík, Malý, Súkeník).

Pořadí: 1. Premium Stonava 6, 2. Marakana Moskva 2, 3. Chemcomex Praha 1.

Skupina B: Best of Praha – Lloret Esportiv 6:4, Záporoží – Best of Praha 3:6, Lloret Esportiv – Záporoží 7:10.

Pořadí: 1. Best of Praha 6, 2. Záporoží 3, 3. Lloret Esportiv 0.

Semifinále: Best of Praha – Marakana Moskva 0:2, Premium Stonava – Záporoží 10:1 (M. Hanus 4, Goj 2, Hladík 2, Vladyka, Súkeník).

Finále: Premium Stonava – Marakana Moskva 5:1 (Súkeník 2, M. Hanus 2, Goj).