Soupeř nenastoupil s tím nejsilnějším, co má k dispozici, ale i tak to z karvinského pohledu byl užitečný test. Branky obstarali útočníci Mišinský s Legierskim, aktuálně jediní dva zdraví forvardi v karvinském kádru.

„Ještě zvažujeme, jestli budeme hrát na dva, či jen na jeden hrot. Vláďa Mišinský góly dával a dává, udržuje si stabilní formu. Kdo jej doplní, nad tím zatím přemýšlíme. Každopádně Kuba Legierski naznačil, že s ním můžeme počítat. Uvidíme," nechává si ještě otevřená zadní vrátka trenér MFK OKD Josef Mazura.
Ten v týmu zkouší slovenského útočníka Mariána Timma, jenž zahrál velmi dobře proti Mikulovicím. Proti Slovácku to bylo trochu slabší. „Ale zase hrál na pro něj nezvyklém místě. Musíme se ještě rozmyslet," řekl Mazura na adresu někdejšího borce Českých Budějovic.

Prokeš kádr neposílí

Jiný útočník, který byl v Karviné na zkoušce, a sice Hynek Prokeš, Karvinou neposílí. Vrátil se už do Opavy. „Hynek neměl po těch předchozích zdravotních problémech natrénováno, což ho brzdilo. Na základ by to u nás nebylo, tak se vrátil. K jednáním se zkusíme vrátit za půl roku," ozřejmil Mazura.

V sobotu mu mohla udělat radost forma zkušeného Hottka, který nahrál na oba karvinské góly. Karviná už z devadesáti procent nastoupila ve složení, v jakém ji uvidíme v mistrovských zápasech. „S obsazením defenzivních postů jsme spokojeni, v záloze je také dostatek kvalitních hráčů. Ještě bychom potřebovali posílit útok, a tak nevylučujeme ani příchod nějakých nových hráčů," zakončil Mazura.

FC Slovácko – MFK OKD Karviná 1:2 (1:1)

Branky: 37. Ondřejka – 12. Mišinský, 78. Legierski.

Karviná: Paleček – Hoffmann, Jovanovič, Mikula, Knötig – Timm (62. Legierski), Hottek, Vaněk, Eismann – Vladavič (72. Fischer) – Mišinský (46. Fiala). Trenér: Josef Mazura.

Více v tištěném vydání Karvinského a Havířovsdkého deníku