Ačkoliv to v prvním poločase na nějaké gólové hody vůbec nevypadalo, nakonec se diváci dočkali hned sedmi branek. „Konečné skóre mě trochu překvapilo," přiznal bohumínský kouč Bohuš Keler. „Pro diváky to asi bylo hodně atraktivní utkání, bohužel pro nás se špatným koncem," smutnil po zápase, v němž jeho tým určitě nebyl horší. Spíš propustnější v obraně. „Přitom jsme na utkání měli taktiku jasně danou ze zabezpečené defenzivy, vše na jistotu," mávl rukou Keler. „Budeme se muset rychle probudit, jinak zabředneme do pásma, kterému jsme se chtěli obloukem vyhnout," varuje.

Derby nabídlo několik obratů, domácí dvakrát vedli, pak zase prohrávali 2:3. Meuwirth ale zkompletoval hattrick a srovnal na 3:3. Ani to ale domácím na body nestačilo. Vítěznou branku Dětmarovic zaznamenal Schimke. „Cením si hlavně toho, že jsme dvakrát dotáhli nepříznivý stav a i když domácí po našem třetím gólu bleskově srovnali na 3:3, dokázali jsme další brankou urvat cenné tři body. Bylo to tvrdé utkání a hodně o bojovnosti," pokyvoval hlavou dětmarovický trenér Martin Špička.

FK Bohumín – SK Dětmarovice 3:4 (1:1)

Branky: 9., 46. a 57. Neuwirth – 42. a 48. Šrámek, 56. Christu, 69. Schimke. Rozhodčí: Vítek. ŽK: 3:5. Diváci: 150.

Bohumín: Pecha – Poštulka, Šiška, Košťál, Kloda – Ciesarik (65. Szkuta), Kubinski, Věčorek, Gorniok (65. Jatagandzidis) – Sittek, Neuwirth. Trenér: Bohuš Keler.

Dětmarovice: Polách – Maléř, Hrtánek (17. Christu), Hrdlička, Szkuta – Matušík (77. Derík), Maleňák, Šrámek – Holý, Šuster (61. Lukan), Schimke (82. Beilner). Trenér: Martin Špička.

Další zápas hraje Bohumín v neděli v Pusté Polomi, Dětmarovice v sobotu s Krnovem.