V poslední sezoně jim totiž těsně unikl a smál se Baník Ostrava, který se dostal do vyšší soutěže. Tam by ho rády následovaly i havířovské fotbalistky, které na startu sezony deklasovaly soupeře z Vítkovic 12:1.

„Nasadily jsme obě nové posily, Romanu Mikyskovou a Denisu Břenkovou, která se hned trefila čtyřikrát. Jsem rád, že se do týmu po roce vrátila i levonohá Radka Vítková,“ poznamenal úvodem trenér úspěšného družstva Radomír Zábranský.

Vítkovice jeho tým moc neprověřily, domácí si spíš solidně zatrénovaly. „Vytvořili jsme si od počátku obrovský tlak, holky předvedly spoustu skvělých akcí, mnohdy na jeden dotek, jak to chceme hrát,“ pochvaloval si Zábranský.

Po šestém gólu už přestal branky v síti soupeře počítat a všímal si hlavně hráček. „Ty nové do týmu skvěle zapadly, u Rádi Vítkové to bude chtít ještě čas, protože byla prakticky rok bez fotbalu. Musím také vyzvednout výkony našich juniorek na kraji obrany. Jak Naty Janulková, tak Niky Marková si počínaly velmi dobře. Co se týká brankářek, máme vyrovnanou dvojici, takže nechávám na Janě Sikorové s Lenkou Kuglerovou, jak se v daném zápase domluví. Dneska Kugi chytala první půli a Jana druhou,“ informoval Zábranský.

Gascontrol Havířov – MFK Vítkovice 12:1 (5:0)

Branky: 8., 32., 38. a 48. Břenková, 59. a 85. Najvarová, 86. a 90. Volná, 19. Denková, 39. Waszutová, 54. Šoborová, 71. Fukalová – 49. Herichová. Rozhodčí: Smetana. ŽK: 1:0. Diváci: 48.

Havířov: Kuglerová – Marková, Porembská, Krzikalová, Janulková – Denková, Waszutová, Mikysková, Fukalová – Břenková, Najvarová. Střídaly: Sikorová, Vítková, Volná, Šoborová, Kuzníková. Trenér: Zábranský.