„Nepochopím, jak můžeme dostat oba góly z totožné situace. Přitom bylo jasné, že Polom to na svém úzkém hřišti takto hraje," kroutil hlavou trenér Dětmarovic Josef Jadrný.

Jeho tým měl utkání dobře rozehrané, jelikož po gólu Skotnici vedl. Jenže ani ne za minutu domácí po autu srovnali. „Špatně jsme pokrývali protihráče, nikdo s ním neběžel, soupeř si proběhne kolem tří našich statických hráčů a zakončí. Takové góly dostáváme pořád. Začalo to už v Šenově. Soupeř se na své góly nemusí ani nadřít, spadne mu tam všechno. A my na jeden gól spotřebujeme několik šancí," mávl rukou Jadrný.

Dětmarovice (v červeném) prohrály na větrné hůrce v Polomi.

V Polomi zahodili jen v první části slibné příležitosti Skotnica, Beilner i Besta. „Ale nehráli jsme dobře. Tentokrát chválit nebudu, spíš naopak. Nikdo z hráčů neodvedl ani padesátiprocentní výkon. Scházela nám kombinace. Až je s podivem, že jsme si při té herní bídě vytvořili tolik šancí," divil se Jadrný.

Ve druhé části inkasovali hosté znovu po autu a pak už to chtěl každý z hráčů vzít na sebe a strhnout vedení zase na dětmarovickou stranu. To ale k ničemu nevedlo. Čtyři bratrské dvojice v dresu Polomi tak slavily cenný skalp lídra tabulky.

SC Pustá Polom – SK Dětmarovice 2:1 (1:1)

Branky: 19. a 67. N. Štýbar – 18. Skotnica. Rozhodčí: Picmaus – Čuba, Žurovec. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

Dětmarovice: Gradek – Zielonka (81. J. Ligocký), Hrdlička, Maléř, Holý – Uher, Matušík (70. Christu), Maleňák, Skotnica, Beilner (63. L. Ligocký) – Besta. Trenér: Josef Jadrný.