„Kdyby mi někdo po těch prvních třech kolech řekl, že přezimujeme pátí s minimální ztrátou na čelo, tak bych mu upřímně asi nevěřil," narážel trenér Datyní Zdeněk Menoušek na nepovedený start svého týmu. V další fázi soutěže už jeho tým nabral formu, přehrával herně jednoho soupeře za druhým (kromě Petřvaldu, který ho také porazil) a narazil znovu až nyní ve Vratimově. Ale i tam byl herně lepší.

„Bohužel jsme nedávali góly, o tom to bylo," posteskl si Menoušek. Vrásky na čele mu přibyly už v průběhu týdne, kdy se přetrženým vazem v koleni vyřadil při hokeji ze hry gólman Vasilko. „Na tři měsíce je mimo a přijde o značnou část zimní přípravy. Budeme se muset poohlédnout po dalším gólmanovi," vrtěl nespokojeně hlavou kouč Datyní.

Samotný zápas ve Vratimově se pro jeho tým nevyvíjel dobře. Domácí se okamžitě ujali vedení, když ránu z přímého kopu, vyraženou gólmanem Rozbrojem, doklepl do brány nehlídaný Pařenica. „Špatně jsme obsadili dorážející soupeře. Sice jsme rychle srovnali, ale druhý gól padl jako přes kopírák. Přímák, vyražený balon, nepokrytí soupeře a dorážka," nemohl být Menoušek spokojen.

Ve 41. minutě si navíc vzal slovo zkušený Svěnčík, napřáhl a vymetl šibenici. Poločas hrůzy pro Datyně skončil. „Za ten první poločas jsme si tady vyhrát opravdu nezasloužili," uznal sportovně Menoušek.

Ale prohrát si Havířované také nezasloužili. Ve druhé půli se hrálo prakticky jen na jednu bránu, protože domácí podvědomě bránili dvougólový náskok a převaha Datyní se stupňovala. Jenže s koncovkou byli hráči na štíru. Rozhodně nepotvrdili pověst jednoho z nejlépe střílejících týmů (3. místo za Albrechticemi a Čeladnou). „Naše korekce přišla příliš pozdě," zalitoval Menoušek.
I tak mají Datyně za sebou vydařený podzim, a tak logicky vyvstává otázka, zdali by se v Havířově bránili postupu.

„Kdybychom ve Vratimově vyhráli, asi by tato otázka byla aktuálnější. My si určitě pojedeme na jaře to svoje a nikam se cpát nebudeme. Ale budeme chtít hrát nahoře a můžeme to s postupem zkusit. Bylo nám řečeno, že když si ho uhrajeme, tak by do toho vedení šlo. Fotbalově na tom jsou kluci dobře, ale to teprve uvidíme," nechal si otevřené všechny možnosti Zdeněk Menoušek.

FC Vratimov – TJ Dolní Datyně 3:2 (3:1)

Branky: 10. Pařenica, 37. Pešek, 41. Svěnčík – 12. Dolák, 82. Robin Bilas. Rozhodčí: Chlebovský – Špičák, Kret. ŽK: 2:2. ČK: 85. Dolák (D. Datyně). Diváci: 50.

D. Datyně: Rozbroj – Rohel (46. René Bilas), Neuman, Batiha, Dolák – Miczka – Trmal, Robin Bilas, Tomašák, Stebel – Kodenko (79. Baláž). Trenér: Zdeněk Menoušek.