Trenér Martin Špička se tentokrát musel nominovat do sestavy. „Měli jsme problémy na stoperské pozici, protože Hrtánek má dlouhodobé problémy s úponem a Szkuta onemocněl. Maléř také hlásil zdravotní problémy, ale v průběhu zápasu mě musel střídat. Už jsem opravdu nemohl. Dva roky bez fotbalu se na mě podepsaly," zasmál se Špička.

V první půli mu ovšem do sméchu moc nebylo. Aktivnější hosté dali rychle gól a Dětmarovice přehrávali. „Nebylo to ideální. Soupeř nás překvapil, zaslouženě vedl," uznal Špička.

O přestávce si domácí v kabině něco řekli ke svému výkonu a nevzdávali se. Špička provedl střídání, během dalších minut přidal další tři a nutno dodat, že to pomohlo. „Jsem rád, že střídající hráči svou roli vzali. Pomohli nám, zařídili výhru. Bylo to velké oživení," pochvaloval si Špička.

Hlavním strůjcem obratu však byl hráč, který na hřišti působil od první minuty – Ondřej Matušík. Zkušený borec nejprve rybičkou po centru Berešíka snížil, v 83. minutě dokonce srovnal.

Obrat ve skóre zařídil v 88. minutě další zkušený plejer Pavel Šuster, který při svém gólu obešel i brankáře. „Klobouk dolů, co kluci předvedli. Po zápase jsme si z Ondry Matušíka dělali srandu, jaký je to bomber. On totiž pořád hraje v gumových kopačkách, ať je sucho nebo bláto. A že dneska byl terén dost těžký," zasmál se trenér Špička nad Matušíkovým vyznavačstvím gumových kopaček.

SK Dětmarovice – BFK Frýdlant n. O. 3:2 (0:2)

Branky: 71. a 83. Matušík, 88. Šuster – 6. Topiarz, 36. Šigut. Rozhodčí: Tabášek. ŽK: 2:2. Diváci: 200.

Dětmarovice: Polach – Schimke, Špička (61. Maléř), Hrdlička, Ligocký (75. Šuster) – Šrámek, Maleňák, Matušík – Beilner (65. Lukan), Christu, Derík (46. Berešík). Trenér: Martin Špička.

Další zápas hrají Dětmarovice v neděli v Kobeřicích.