„Nechápu tento výkon. Všichni hráli špatně. Přitom v týdnu absolutně nic nenasvědčovalo tomu, že bychom neměli získat tři body. Hráči působili uvolněně a svěžím dojmem, kabina se hecovala a zápasem žila, měl jsem z toho dobrý pocit. Pak přijde zápas a my kazíme, na co sáhneme,“ kroutil hlavou Hajný, kterého výkon svého mužstva proti Hanákům nesmírně zklamal. „V prvním poločase nebyl na naší straně nikdo, kdo by se přiblížil alespoň svému průměru. Opakuji nikdo,“ zdůraznil Hajný.

„Ztráceli jsme jednoduché balony, dělali obrovské chyby,“ vypočítával. O přestávce provedl dvě změny v sestavě. Ani to nepomohlo. „Přáli jsme si nějaký náhodný gól. Byl jsem přesvědčen, že pak by nás to nakoplo. Ten gól sice opravdu přišel, ale obraz hry se nezměnil. Hosté byli zase u všeho dříve a my dělali hrubky,“ podivoval se kouč MFK. Školácké chyby by možná odpustil některým mladíkům, ale starším hráčům s ligovými zkušenostmi ne. „Třeba hrubka Buryána před druhým gólem, to jsem jen zíral. Takové přehmaty si nemůžeme dovolit. Ale dělali je i jiní,“ upozornil.

Nemohlo dojít k podcenění soupeře, který figuroval až na 13. místě tabulky? „To odmítám. Upozorňoval jsem hráče, že Kroměříž má kvalitní tým, oni sami to věděli. Zatímco hosté měli všechny odražené balony, my jsme měli tak akorát herní křeč,“ posteskl si. „A teď proti Bystrci to bude možná ještě těžší. Musíme už vyhrát, ale soupeř se neustále zlepšuje. Viděl jsem ho dnes dopoledne (v sobotu – pozn. aut.) ve Frýdku a zaslouženě tam uhrál bod. Bystrc má po sestupu z druhé ligy zcela nový tým, který se svou kvalitou přibližuje tomu kroměřížskému,“ poznamenal lodivod karvinské lavičky. Možná je ale dobře, že zápas proti Bystrci se hraje už ve středu. Hráči se tak aspoň nemusí dlouho babrat ve zpackaném zápase proti Hanákům…