Tentokrát se zrodil velice podobný výsledek a fotbalistky po divokém průběhu aspoň remizovaly, když autorka hattricku Denisa Břenková vyrovnávala v poslední minutě na 4:4.

Přitom první půle patřila Havířovankám, které začaly impozantně a během dvaceti minut vedly 3:0. „Chtěli jsme soupeře zlomit čtvrtou brankou, ale domácí hráčky zahustily střed hřiště, zjednodušily hru nakopávanými míči a s tím jsme měli velké problémy,“ připustil trenér havířovského družstva Radomír Zábranský.

Nové Sady korigovaly, ožily a s nimi ožili najednou i rozhodčí. Olomoucké fotbalistky zahrávaly několik slibných standardních situací a po změně stran dokonce srovnaly, když po sporné ofsajdové pozici postupovala Kopečková sama na havířovskou bránu a nemýlila se.

„Holky byly dost rozhozené z některých sporných momentů, sem tam nenápadné přidržení za dres, sem tam strkání v soubojích, které se pouštěly,“ přibližoval Zábranský průběh utkání.

Havířovanky nebyly ve své kůži a v 79. minutě dokonala domácí Kopečková hattrick. Na ten pak útočila i Břenková. Pár minut před koncem si čistě zpracovávala míč, ale rozhodčí jí odpískal nepochopitelně faul a ještě ji poslal na střídačku převléci si podvlékací triko, které měla na sobě prakticky celý zápas…

Spravedlnost však slepá nezůstala a v poslední minutě právě Břenková z přímého kopu z dobrých třiceti metrů prostřelila domácí brankářku a srovnala na konečných 4:4. „I přes nadějný začátek a vzhledem k dalšímu průběhu hry je bod dobrý. Musíme se ale z takových zápasů poučit, podobný náskok si nemůžeme dovolit ztrácet,“ uznal Zábranský.

„Musím ale pochválit obě naše brankářky, které to neměly jednoduché a zlikvidovaly v první i druhé půli několik sporných úniků domácích. Kromě hattricku Denisy Břenkové chválím i obrovskou práci pro tým, kterou předvedla Romana Mikysková. Jen doufám, že v sobotu na Loděnici bude fit i veliká bojovnice Gabča Krzikalová, která si v Olomouci nepříjemně poranila ruku,“ zadoufal havířovský trenér.

FK Nové Sady – Gascontrol Havířov 4:4 (2:3)

Branky: 27., 58. a 79. Kopečková, 45. Šimková – 11., 21. a 90. Břenková, 16. Mikysková. Rozhodčí: Kouřílek – Pytlíček, Kenša. Bez ŽK. Diváci: 50.

Havířov: Kuglerová - Porembská, Kuzníková, Krzikalová, Janulková – Denková, Mikysková, Waszutová, Fukalová – Břenková, Najvarová. Střídaly: Sikorová, Marková, Vítková, Volná, Rucká, Pochylová. Trenér: Zábranský.