„Přijeli jsme s tím, že budeme chtít hrát fotbal jako proti Šternberku. Kluci se toho drželi a já jsem na ně hrdý. Byli by pro mě vítězové, i kdybychom v Sadech neuspěli výsledkově. Tohle je cesta, po které chceme jít,“ mnul si ruce po utkání navýsost spokojený trenér Indiánů Miroslav Matušovič.

Co se mu líbilo? Jeho tým se prezentoval rychlostí, přesností, dobrou technikou i poziční výměnou míst. Indiáni hráli s chutí, nepůjčovali domácím balon a vytvářeli si šance. Paradoxně prohrávali, nicméně ještě do přestávky srovnal Wojnar.

Havířov si minimálně srovnání zasloužil, protože jen v první půli měl na kontě už dvě spálené tutovky a navíc Förster neproměnil penaltu.

„Klukům jsem už v poločase řekl, že se mi náš výkon líbí a že je to přesně to, co po nich vyžaduji. Upozornil jsem je, že když budou předvádět takový výkon i nadále, že mě výsledek nebude až zase tolik zajímat, ale že se jistě dostaví. A stalo se,“ dodal Matušovič.

Bylo jen otázkou času, kdy dobře kombinující Havířované stvrdí svou převahu. Nové Sady se většinu zápasu jen bránily. Vítězství Havířova je tedy plně zasloužené, což po utkání uznal i soupeř.

„Mužstvu děkuji za výkon, hráčům přeji, ať si to užijí, ale po Velikonocích už je zase budu nabádat k pokoře, která je moc důležitá,“ upozornil Matušovič, jehož tým si díky organizované a variabilní hře vydobyl v soutěži už patřičný respekt.

FK Nové Sady – MFK Havířov 1:2 (1:1)

Branky: 21. Šuba – 42. Wojnar, 82. Lišaník. Rozhodčí: Slováček – Hanák, Pospíšil. ŽK: 1:1. Diváci: 109.

Havířov: Směták – Zupko, Hottek, Chlopek (59. Igbinoba) – Wojnar, Matušovič, Kempný, L. Skoupý – Omasta, Lišaník (89. Baran), Förster (78. K. Skoupý). Trenér: Miroslav Matušovič.