A to přitom od první minuty vedli, když se trefil Michalčák. Další šance ale nevyužili, soupeř ještě do přestávky skóre otočil a pak proti oslabenému soupeři vsítil klíčový třetí gól z penalty. Další tři branky už byly jen pomyslné hřebíčky do domácí rakve.

„Byl to výbuch," zhodnotil nejprve trefně porážku hrající trenér Indiánů Miroslav Matušovič. Co lepšího si přitom mohl přát, než okamžité vedení. „No paradoxně to nakoplo spíš soupeře. Ale měli jsme přidat druhý gól, to je jasné. Místo toho jsme po chybách sami inkasovali a zbytek zápasu si za rámeček nedáme. Výsledek hovoří za vše," uznal Matušovič, který se sympaticky nevymlouval na rozhodčí, kteří jeho týmu vyloučili dva hráče, odpískali proti Havířovu penaltu a udělili mu devět(!) žlutých karet.

Domácí zlomila až penalta za nesmyslný zákrok Jaworka, po kterém se hosté dostali do vedení 3:1 a zbytek zápasu se změnil v jejich exhibici. Hattrick vsítil člen áčkového kádru Frýdku-Místku Hynek Prokeš.

„Dostali jsme nařezáno. Sice od kvalitního a posíleného soupeře, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Zklamali jsme, ale tohle potká jednou za čas každého hráče, i v první lize. Samozřejmě je třeba si uvědomit, že to bylo špatně, každý by měl začít sám u sebe a vyhodnotit si, co mohl a měl udělat lépe. Tím by to ale mělo skončit a v dalším utkání musíme znovu předvést výkon, za který bychom se nemuseli stydět," nabízí Matušovič recept, jak z momentálního marasmu ven.

MFK Havířov – Real Lískovec 1:6 (1:2)

Branky: 1. Michalčák – 29., 65. a 75. Prokeš, 63. z pen. a 77. Kovařík, 39. Soukup. Rozhodčí: Kondler. ŽK: 9:4. ČK: 46. Michalčák, 90. Trmal (oba H). Diváci: 350.

Havířov: Směták – Babič, Zavadzan (79. Klejnot), Wojnar, Vagner – Večeřa, Matušovič (86. Vachtarčík), Jaworek (70. Dawid), Valla (67. Zupko), Byrtus (82. Trmal) – Michalčák. Trenér: Miroslav Matušovič.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.