Běžela už první minuta nastavení celkově vyrovnaného utkání divize mezi domácím Havířovem a Mohelnicí, když svěřenci domácího trenéra Miroslava Matušoviče vybojovali rohový kop. Trenér Matušovič vyhnal své nejlepší hlavičkáře do vápna, aby udělali před gólmanem Mohelnice zmatek. Nakonec jejich hlavičkářských schopností nebylo třeba.

Byrtus kopl do balonu, který se nikým netečován stočil do sítě překvapených hostů. To bylo radosti! Stadion burácel nadšením, přesněji řečeno hlavní tribuna, a všichni slavili.

Havířov (v modrém) zdolal Mohelnici šťastným gólem v závěru.

„Štěstí? Asi ano. Ale konečně se k nám taky obrací čelem. V předchozích zápasech to bylo naopak," usmíval se po vítězném duelu Matušovič. Ten ocenil velkou vůli svých svěřenců. „Z naší strany to byl zase spíš bojovný, ale také odhodlaný výkon všech hráčů. Každý dřel, tak by to mělo doma vypadat," pochvaloval si.

Pochvala neminula ani gólmana Smětáka, který skvěle zlikvidoval sólový únik Fialy. „Ano, tady nás podržel. Mohelnice na tom byla s balonem lépe, ale kluci obětavě jezdili po celém hřišti a znovu udrželi vzadu nulu. To se cení. Když jsme předtím čtyřikrát v řadě prohráli a dostali šestnáct branek, jen jsem se hrozil, kam to až povede. Ale teď je to podruhé výhra 1:0, tak snad se to všechno zase obrací k lepšímu," přeje si Miroslav Matušovič.

MFK Havířov – FK Mohelnice 1:0 (0:0)

Branka: 90(+1). Byrtus. Rozhodčí: L. Kneisl – Z. Kneisl, Chlevišťan. ŽK: 1:2. Diváci: 200.

Havířov: Směták – Babič, Michalčák (57. Klejnot), Zavadzan, Vagner – Večeřa, Zupko, Valla (46. Förster), Byrtus, Skoupý – Trmal (69. Gistinger). Trenér: Miroslav Matušovič.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.