Dobrý fotbal, atraktivní hra a góly. To vše teď mohou fotbalisté Havířova nabídnout svým divákům a ti na to slyší. Nedělní vítězství nad Frýdlantem sledovalo téměř šest stovek natěšených fandů, kteří viděli pohlednou hru v podání domácích Indiánů a další výhru, už jedenáctou v sezoně.

Havířovští fotbalisté (v modrém) přehráli Frýdlant jasně 3:0.

Svěřencům hrajícího kouče Miroslava Matušoviče vyšly nástupy do obou poločasů. Ve 13. minutě otevřel skóre Omasta a další šance na sebe nedaly dlouho čekat. „Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. V první půli jsme měli více ze hry i šancí. Soupeř měl jenom jednu, kterou skvěle chytil Směták,“ vybavoval si Matušovič.

Také nástup do druhého dějství měli domácí výtečný. Hned po nástupu z kabin skóroval Wojnar, o čtyři minuty později Klejnot a bylo prakticky hotovo. Hosté se sice nevzdávali, ale na momentálně rozjetý Havířov neměli. Po bodech se musí poohlédnout někde jinde. V Havířově to bylo neprůchozí.

Jen zhruba posledních dvacet minut se už domácí spokojili spíš s bráněním dostatečného náskoku. „Samozřejmě bych chtěl, abychom do soupeře bušili celých devadesát minut, ale tak už to bývá, že přijde uspokojení. Znám to i z nejvyšší úrovně, a tak to beru,“ uznal Matušovič.

„Ale jedeme dál s pokorou. Když ji nebudete mít, otočí se to rychle proti vám. Udělali jsme jen další krůček na postupné a dlouhé cestě za naším snem,“ usmíval se po zápase Matušovič, který našel svému mužstvu herní šablonu šitou na míru.

Havířovští fotbalisté (v modrém) přehráli Frýdlant jasně 3:0.

Indiáni se v rozestavení 3-4-3 skutečně našli, každý hráč přesně ví, kde se má v jaké situaci pohybovat, a to nese ovoce. „Útočíme v sedmi lidech, takže pravděpodobnost, že v pokutovém území vytvoříme něco nebezpečného, vzrůstá. Chceme hrát aktivně a pro lidi. Osobně raději vyhraji 4:3 než 1:0,“ vysvětluje Matušovič.

Havířov se dál drží v nabitém čele tabulky, ovšem nyní jej čeká jedna z nejtěžších zkoušek, ne-li vůbec ta nejtěžší. O víkendu zajíždí druhý tým tabulky na půdu dosud vedoucího Ústí u Hranic. Jak si povedou Indiáni tam? 

MFK Havířov – BFK Frýdlant n. O. 3:0 (1:0)

Branky: 13. Omasta, 46. Wojnar, 50. Klejnot. Rozhodčí: Šamaj – Malčánek, Koláček. ŽK: 2:2. Diváci: 570.

Havířov: Směták – Zupko, Hottek, Igbinoba – Klejnot, Matušovič (80. Sedláček), Wojnar (74. K. Skoupý), L. Skoupý – Omasta, Lišaník (66. Chlopek), Förster. Trenér: Miroslav Matušovič.