Indiáni vstoupili do zápasu už bez svého loňského kapitána a nejlepšího hráče týmu Tomáše Wojnara, který přestoupil do druholigového Třince. I bez něj ale začali aktivně a s Hlučínem odehráli velmi dobrou partii.

Odměnou za aktivitu byl domácím úvodní rychlý gól, o který se už v jedenácté minutě postaral Malcharek. Ovšem paradoxně právě tento moment z domácího pohledu negativně ovlivnil celé utkání.

 „Po našem gólu jsme totiž úplně zbytečně přestali hrát,“ uvedl hrající kouč MFK Miroslav Matušovič. Hlučín této pasáže využil, ještě do přestávky vstřelil dva góly a těsné vedení 2:1 už udržel. „Byla to hluchá dvacetiminutovka, která nás vyřadila z poháru,“ dodal Matušovič.

Domácí se však za svůj výkon nemusí stydět. Zejména ve druhé půli Hlučín k ničemu nepustili a hnali se za vyrovnáním. Indiáni byli běhavější a hladovější po úspěchu, na vytoužený gól už ale nedosáhli. „Oni své šance proměnili, my bohužel ne. Ale tak to někdy chodí,“ řekl Matušovič.

Hrající trenér MFK však své svěřence nekritizoval. „Naopak, chci jim poděkovat. Hráli totiž fotbal, na který se dá dívat, a ne kopanou. Věřím, že když to hráči dobře pochopí, tak díky tomuto zápasu budeme ještě lepším týmem,“ uzavřel letošní krátkou pohárovou cestu Matušovič.

MFK Havířov – FC Hlučín 1:2 (1:2)

Branky: 11. Malcharek – 21. Jančík, 41. Štefek. Rozhodčí: Bebenek – Dudek, Kaloč. ŽK: 3:2. Diváci: 290.

Havířov: Směták – Bajzath, Zupko, Dawid (74. Velčovský) – Klejnot, Matušovič, Skoupý, Chlopek – Malcharek, Förster, Stanojkovič. Trenér: Matušovič.