Není divu, že hrající trenér Indiánů Miroslav Matušovič, který do zápasu naskočil, se netajil zklamáním. „Je to velká škoda. Po porážce Slavičína jsme dostali šanci vrátit se na první místo a nevyužili jsme ji. Ale asi jsme si to zasloužili. Když děláme takové banální chyby, tak si zřejmě nezasloužíme vyhrát," poznamenal po utkání.

Přitom za prvních 44 minut mohl spíše chválit. Indiáni zapomněli na špatné herní představení proti Určicím a v Hranicích měli míč častěji pod kontrolou. Domácí spoléhali jen na brejky. Po penaltě Förstera se ujali vedení, pak ale inkasovali gól do šatny po vlastní hrubce a to byl klíčový moment.

Po přestávce byly Hranice nebezpečnější a daly vítězný gól. Indiáni se zbytečně přizpůsobili domácí hře.„Ve druhé části jsme hráli špatně. Paradoxně jsme si vytvořili velkou šanci, když Skoupý běžel sám na gólmana, ale objektivně musím uznat, že bychom si vyhrát nezasloužili. Hranice měly navrch, brankář Směták tam ještě chytil jednu tutovku a jednu pološanci, jednou nám pomohla tyč," uznal férově kouč Havířova.

SK Hranice – MFK Havířov 2:1 (1:1)

Branky: 45. a 75. Ferenc – 22. z pen. Förster.

Havířov: Směták – Večeřa, Zavadzan, Michalčák, Vagner – Byrtus (85. Klejnot), Matušovič, Wojnar, Förster, Skoupý (80. Zupko) – Horník (60. Dawid). Trenér: Miroslav Matušovič.

Další zápas hraje Havířov v neděli s Petrovicemi.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.