Hraničtí se v Havířově prezentovali jako velmi dobrý soupeř, který nemyslí jen na obranu. Ve svižném začátku si vypracovali oba celky velké šance ke skórování. První tutovku zazdil domácí Racko a na druhé straně zachránilo Indiány o chvíli později břevno.

Hosté byli aktivnější a měli další obrovskou šanci. Tu ale zahodili a na řadě tak byli opět domácí. Gól měli na kopačce Mchalčák, Matušovič i Racko, ale ani jeden tutovku neproměnil.

Ve druhé půli domácí výkon ještě vylepšili, což přineslo brzy ovoce. V 57. minutě doklepl roh Matušoviče do sítě Michalčák – 1:0.

Domácím se i nadále dařilo odkrývat okénka v hranické defenzivě, ale pojistku dlouho přidat nedokázali. Situaci jim navíc zkomplikovalo vyloučení Zavadzana, který musel po druhé žluté kartě v 70. minutě předčasně pod sprchy.

Hraničtí tlak stupňovali a byli blízko k vyrovnání. V nejdůležitější chvíli vytáhl zákrok dne brankář Směták a pak už úřadovala dvojice Skoupý – Racko. Prvně jmenovaný připravil pro Racka dvě tutovky, které skončily v síti – 3:0. Zvláště kolmice na třetí gól musela lahodit všem příznivcům dobrého fotbalu.

Kvalitní a bojovný výkon přinesl Havířovu zasloužené vítězství, nutno ale uznat, že pro velmi solidně hrající hosty byla porážka o tři góly až příliš krutá.

MFK Havířov – SK Hranice 3:0 (0:0)

Branky: 81. a 86. Racko, 57. Michalčák.

Havířov: Směták – Valový, Zavadzan, Babič, Večeřa – Vavřík (58. Zupko), Matušovič (89. Wojnar), Racko (90. Trmal), Valla, Skoupý (90. Klejnot) – Michalčák. Trenér: Miroslav Matušovič.