Paradoxem je, že sympaticky hrající Petrovice se nevzdávaly za žádného stavu a samy mohly několikrát skórovat. Dole role nešťastníka utkání se pasoval Jan Urban, který mohl dát klidně hattrick. „Po zápase seděl smutně v šatně a mumlal si něco v tom smyslu, že sám mohl rozhodnout. Ale povzbudili jsme ho, budou další zápasy. Tenhle nám nevyšel, Havířov předvedl kvalitu, dal góly a může se radovat. My ty góly nedali, takže smutníme," nedělal z porážky vědu trenér Petrovic Jiří Kuljovský. Opět dokázal, že zůstává nad věcí.

Do týmu hrajícího kouče Miroslava Matušoviče se po zranění vrátil kapitán Lukáš Skoupý a spoluhráči jej přivítali nejen s radostí, ale také vítězně. „Jsme rádi, že se dal Lukáš do kupy a že jsme ho mohli uvítat v takovém stylu," těšily Matušoviče jak návrat domácí osobnosti, tak nečekaně vysoká výhra.

Indiáni se na utkání svědomitě připravili a potvrdili, že se jim na Lokomotivu doma daří. Tomasz Gomola dal hattrick, hrající trenér Matušovič vymetl z přímého kopu šibenici.

„Snažili jsme se hrát balony za obranu, což nám v prvních minutách nevycházelo z toho důvodu, že jsme se neprosazovali ve hře jeden na jednoho. Když jsme se ale takto poprvé prosadili a Omasta se dostal za soupeře (Bajzátha), mohl dát dobrý balon do předbrankového prostoru a my z toho skórovali. Po úspěšném vstupu do druhé půle už jsme zápas nepustili," liboval si Matušovič.

Radost hrajícího trenéra Indiánů Matušoviče z parádního gólu do šibenice.Zdroj: Libor Pristáš

Kuljovského tým naopak poprvé pod novým trenérským vedením nebral žádné body. „To je ale fotbal. Rozhodlo proměňování šancí. V minulých zápasech jsme neměli tak velké šance jako dneska a ty góly dali. Dnes to bylo opačně. Ale nevadí, jedeme dál. Spíš mě mrzí ty dvě přísné žluté karty pro Škutu. Máme nějaké zraněné hráče, kteří nemohou hrát a teď se k nim přidá i Škuta," zalitoval trenér Petrovic.

MFK Havířov – Lokomotiva Petrovice 4:0 (1:0)

Branky: 35., 47. a 87. Gomola, 54. Matušovič. Rozhodčí: Vrťo – Trigas, Mikeska. ŽK: 3:6. ČK: 50. Škuta (P). Diváci: 150.

Havířov: Rohel – Lisický, Michalčák, Cigánek, L. Skoupý – Cenek (10. Wojnar), Zupko – Omasta (74. Rozsíval), Matušovič (81. Uherčík), Švábík – Gomola. Trenér: Miroslav Matušovič.

Petrovice: Mrozek – Leibl, Moskál, Gill, Bajzáth (70. Salamon) – Puškáč, Hoffmann, Škuta, Klimas – Urban (79. Makula), Lukan (73. Alman). Trenér: Jiří Kuljovský.