Hrajícího kouče Indiánů Miroslava Matušoviče naštvalo, jakým způsobem utkání na Valašsku probíhalo. „Jsem znechucen. Schválně jsem čekal na náš vzájemný zápas, abych si ověřil, zda jsou stížnosti klubů na Valmez oprávněné. A jsou. Už se nedivím tomu, že je soupeř první v tabulce," ušklíbl se.

Jeho týmu hrubě nevyšel začátek, kdy domácí po havířovských chybách zaslouženě skórovali. „Nafackovali jsme si sami. To beru, ani neříkám, že bylo utkání ovlivněno nějakým zásadním pochybením rozhodčích. Ti to dělali chytře, nepouštěli nás do tlaku a případné penalty také nebylo potřeba. Částečně i proto, že jsme soupeře už k ničemu nepustili. Jeho hra je pro mě velkým zklamáním. Jestli to tak chtějí ve Valmezu dělat dál, tak bude asi lepší, aby k nim žádný soupeř nejezdil a prohrálo se raději kontumačně 0:3. Ušetří se výdaje i nervy," mávl rukou Matušovič.

Indiáni se po dvou gólech oklepali a postupně srovnali hru. Ve druhé půli už soupeři balon moc nepůjčovali. Vycházely jim kombinace, Wojnar snížil a přicházely další šance. „Zmáčkli jsme je, bohužel jsme nevyužili šance k obratu. A na ten jsme určitě měli. Škoda, kdybychom ty góly dali, bylo by asi zajímavé sledovat, co by se pak na hřišti dělo. I tak se toho kolem střídaček dělo dost. A i když proběhlo dohromady šest střídání, rozhodčí nastavil jen deset vteřin," poznamenal otráveně Matušovič, který neměl nic proti hráčům soupeře.

„Ti za nic nemohou, prostě hrají fotbal. Vadí mi ty věci okolo. Přece není možné, aby se jen během podzimu sešlo na Valmez tolik stížností. Rozhodčí pak dostanou stopku na několik zápasů, ale body v tabulce samozřejmě zůstávají. Měl by se na to někdo podívat. Nepochopím, jak se kolem fotbalu ve Valmezu může motat člověk, který měl v minulosti problémy se zákonem," narážel Matušovič na bývalého ligového arbitra Pavla Býmu, jehož provází pověst průšviháře.

TJ Valašské Meziříčí – MFK Havířov 2:1 (2:0)

Branky: 11. Komara, 19. Števko – 58. Wojnar. Rozhodčí: Kondler – Běhal, Lakomý. ŽK: 2:4. Diváci: 350.

Havířov: Směták – Lisický, Michalčák, Cigánek, L. Skoupý (21. Musiol) – Wojnar, Zupko – Omasta, Matušovič (77. Trmal), Švábík (82. Babič) – Gomola. Trenér: Miroslav Matušovič.

Proti Valachům se ozval i FrýdlantJednoznačná pozice Valašského Meziříčí na čele tabulky nenechává klidným ani zástupce frýdlantského fotbalu, kteří se rovněž ve vzájemném zápase s Valmezem přesvědčili o tom, že se proti soupeři těžce hraje. A nejde jen o to, že má Valmez v kádru solidní fotbalisty. „Já se vůbec nedivím Mirkovi Matušovičovi, že je tak naštvaný. My to ve Valmezu odnesli hned ve třetím hracím kole. Ve Valmezu nejde vyhrat. Nějak se to povedlo jen Hranicím, ale zaráží mě, jak je možné, že půlka soutěže je de facto za námi a nic se neděje! Opravdu bude asi lepší, když se Valmezu hned dopíše 42 bodů, oni postoupí a nemusíme s nimi vůbec hrát. Ušetří se čas, peníze a hlavně nervy, protože o postupujícím týmu z naší divize se v této sezoně rozhodlo už pravděpodobně někdy v srpnu," dává Matušovičovi za pravdu předseda 1. BFK Frýdlant n. O. Martin Pecha.