V neděli doma porazili Nový Jičín, který letos vystupuje jako farma druholigového Frýdku-Místku, a právě několik hráčů kádru Valcířů přijelo i do Havířova. „Nabádal jsem kluky, ať se soupeře nezaleknou, ať to vezmou naopak jako správnou motivaci na sebe upozornit a dokázat hlavně sami sobě, že mají i na to hrát vyrovnaně s druholigovou kvalitou. Naplnili to do puntíku," pochvaloval si hrající kouč Indiánů Miroslav Matušovič.

Nový Jičín disponuje v každém soutěžním ročníku propracovanou defenzivou, ale tentokrát ho Havířované několikrát nachytali na hruškách. „Dali jsme čtyři góly, to je krásné číslo, a to si myslím, že ještě další dobré čtyři gólovky jsme neproměnili," přehrával si Matušovič v hlavě všechny šance. „Hosté jich ale také několik měli. I oni hráli dobře," dodal. „Jenže je neproměnili a my byli směrem dopředu výborní. Za to bych chtěl klukům poděkovat. Chtěli se soupeřům z vyšší soutěže vyrovnat, ukázali kvalitu a příkladně bojovali," uznal Matušovič.

MFK Havířov – FK Nový Jičín 4:1 (2:1)

Branky: 3. Omasta, 28. Matušovič, 69. Wojnar, 76. Gomola – 36. Tobiáš. Rozhodčí: Koláček – Mikeska, Řezníček. ŽK: 5:2. Diváci: 210.

Havířov: Stach – Babič, Michalčák, Dostál, Musiol (55. Trmal) – Wojnar, Zupko – Omasta (85. Němec), Matušovič (77. Rozsíval), L. Skoupý – Gomola. Trenér: Miroslav Matušovič.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.