Indiány čekalo potvrzování úspěšného výsledku z neděle, kdy doma porazili dalšího kandidáta na postup do MSFL, Nový Jičín. Ten shodou okolností v příštím kole hraje s Ústím.

Jenže potvrzování proti průměrnému Vsetínu šlo dost ztuha. Havířovští dali rychlý gól, pak přidali po dvaceti minutách druhý a uspokojili se.

„Nebylo to ono. Sami jsme si to zkomplikovali, nebyli jsme přímočaří, drželi jsme dlouho balon, nedávali ho rychle od nohy,“ vypočítával neduhy havířovské hry trenér MFK Miroslav Matušovič.

Valaši ještě do přestávky korigovali. To mělo být pro domácí varování. Nebylo.

Havířovští fotbalisté si poradili se Vsetínem a dál stíhají vedoucí Ústí.

„Oni hráli dost jednoduše, na nákopy. Měli ostré kraje a šlo vidět, že v poslední době udělali pár dobrých výsledků,“ uznal Matušovič.

S tím si ale měl jeho tým poradit. „Určitě jsme nepředvedli výkon, jaký jsme měli předvést. Ustoupili jsme od naší obvyklé hry a bylo z toho zbytečné trápení. Jen se potvrdilo, že výsledek 2:0 je nejvíc ošemetný. Strachovali jsme se až do konce,“ uznal Matušovič.

Na druhou stranu se vyhrálo, takže bodově tím Havířov neutrpěl. A do dalších zápasů to může být užitečné varování. „Zbývá odehrát posledních pět kol. Špička se srovnala a každé zaváhání už teď může být osudové. Jsme si toho vědomi a v neděli v Kozlovicích musíme předvést úplně jiný výkon,“ varuje Matušovič.

MFK Havířov – FC Vsetín 2:1 (2:1)

Branky: 4. Omasta, 24. Zupko – 35. Mydlář. Rozhodčí: Kostelník – Šimoník, Poláček. ŽK: 5:4. Diváci: 208.

Havířov: Směták – Chlopek (70. K. Skoupý), Hottek, Igbinoba – Klejnot, Wojnar (82. Baran), Zupko, L. Skoupý – Omasta, Lišaník, Förster (90+1. Sedláček). Trenér: Miroslav Matušovič.