„Dneska opravdu stálo při nás. Domácí trefovali tyče a my dávali branky," usmíval se trenér Havířova Miroslav Matušovič. Když si ale vzpomněl, kolikrát v sezoně takto hořekoval on sám, soupeře mu líto nebylo. „Je to pro něj asi smutné, ale my jsme takto odehráli hodně zápasů a konečně se teď taky to štěstí usmívá i na nás," upozornil.

Sportovně uznal, že Valaši byli v utkání lepším týmem. „Nešlo nám to kombinačně, což je obvykle naše silná stránka. Každá čtvrtá přihrávka znamenala ztrátu. Vlastními chybami jsme soupeři darovali šance nebo možnosti jít do zakončení. Sami jsme se díky mizerné finální přihrávce do poločasu k ničemu nedostali," popisoval průběh první půle.

S brankami se roztrhl pytel až po změně stran. Nejprve se výstavně trefil domácí Neuberger a to jakoby hosty probudilo. „Dali jsme balon na zem, chtěli hrát. Myslím, že ten gól na 1:1 domácí zaskočil," připomněl Matušovič branku Wojnara.

Valaši pak měli nehorázný pech, když čtyřikrát nastřelili brankovou konstrukci a pokaždé u toho byl jeden a tentýž hráč – Macíček, což se tak často nevidí. Hosté však hráli sympaticky na tři body. Jinak to ani neumí. Havířovský střelec jara Skoupý přidal druhý gól, mladý talent MFK Osvěčík třetí.

Matušovič provedl v sestavě změnu, když stopera Hottka vysunul do zálohy a na jeho místo dosadil Babiče. Oboje prospělo. Babič si na stoperu počínal velmi dobře a zkušený Hottek ve středu hřiště nekazil a dával přesné přihrávky, čímž zastavil příval pokažených přihrávek, které končily na kopačkách Valachů.

TJ Valašské Meziříčí – MFK Havířov 1:3 (0:0)

Branky: 52. Neuberger – 64. Wojnar, 76. Skoupý, 86. Osvěčík. Rozhodčí: Miklík. ŽK: 3:2. ČK: 71. Přibyl (V. M.). Diváci: 100.

Havířov: Směták – Klejnot, Wojnar, Hottek, Pištěk – Omasta (88. Kaduch), Zupko, Cenek (63. Babič), Skoupý, Vágner (38. Osvěčík) – Gistinger. Trenér: Miroslav Matušovič.