„Já si obvykle na rozhodčí nestěžuji, ale tohle mi přišlo jako tendenční řízení zápasu,“ poznamenal úvodem Miroslav Matušovič.

V Dolním Benešově bylo k vidění několik sporných situací. „Beru, že jsme dostali gól po chybě, ale druhý gól byl po otočeném faulu a my z přímáku inkasovali na 2:0. Navíc nám pak neuznali dvě branky pro údajný ofsajd,“ hlásil nespokojeně Matušovič.

Jinak se hrál celkem pohledný fotbal, v němž měli kombinačně navrch Indiáni. „Dali jsme dva góly, přesto máme na kontě vstřelených branek nulu,“ pokrčil rameny Matušovič.

Oba týmy se snažily hrát otevřenou partii, po změně stran už tempo hry trochu opadlo. Hosté se pak již do zápasu nedostali. „Co na to říct? Byl to důležitý zápas, na který jsme se poctivě připravovali. Svoje kluky nabádám k tomu, aby poctivě trénovali a nic neošidili. Pak přijde takový zápas a někdo jim to celé takhle znechutí. Nevadí, my si své chyby vyříkáme a půjdeme válčit dál. Za nos ať se v tomto případě chytí někteří jiní,“ doplnil před šlágrem kola s Novým Jičínem.

FC Dolní Benešov – MFK Havířov 2:0 (2:0)

Branky: 30. Labuda, 34. Adamík. Rozhodčí: Slaminka – Broskevič, Laštuvka. ŽK: 2:4. Diváci: 145.

Havířov: Směták – K. Skoupý (60. Baran), Igbinoba, Chlopek – Klejnot, Wojnar, Zupko, L. Skoupý – Omasta, Lišaník, Förster. Trenér: Miroslav Matušovič.