Oba celky se utkaly už v letní přípravě, jenže tam hrál proti třetiligovému soupeři úplně jiný Havířov. Hrající kouč Miroslav Matušovič tentokrát postavil co možná nejsilnější sestavu. Stejně mu v ní scházela opora Lukáš Skoupý i Bujok, a tak Havířov ani nestřídal.

Indiáni se dokázali bránit výpadům soupeře a sami byli nebezpeční. Inkasovali hned na startu druhé půle, když si nepohlídali autové vhazování, pak ale po krásné akci Bibaka srovnal Wojnar.

Ostravané přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, ale dlouho se jim nedařilo překonat poctivě bránící domácí. Teprve v samém závěru dali gól na 1:2, a když se Indiáni ve snaze dorovnat odhodlali k většímu riziku, přidali ještě třetí gól.

Havířovští fotbalisté podlehli doma Petřkovicím (ve žlutém).

„Šli jsme do zápasu s tím, že chceme odčinit katastrofální výkon z Heřmanic a dokázat hlavně sami sobě, že to byl ojedinělý výpadek, který se nebude opakovat,“ uvedl kouč Havířova Miroslav Matušovič.

Výkon mužstva jej potěšil. „Nemáme se za co stydět. Kluci to odmakali na sto procent, bohužel fotbal je o chybách a my jsme je dnes udělali na začátku druhé půle a na konci zápasu. Proto nakonec nepostupujeme, ale prohráli jsme se vztyčenou hlavou,“ dodal.

MFK Havířov – Odra Petřkovice 1:3 (0:0)

Branky: 62. Wojnar – 46. Regec, 86. Kania, 90+2. Ptáček. Rozhodčí: Macrineanu – Trigas, Vrťo. ŽK: Matušovič – Baranek, Mládek. Diváci: 250.

Havířov: Směták – Macík, Hottek, Igbinoba – Guendouze, Wojnar, Zupko, Klejnot – Matušovič, Bibaku, Dawid. Trenér: Matušovič.